Serie A: zwycięstwa Lazio i AS Romy. Łukasz Skorupski w pokonanym zespole

Lazio efektownie pokonało 4:0 Genoa CFC. Komplet punktów zgarnął również jego lokalny rywal AS Roma. W bramce Bologni FC stanął Łukasz Skorupski i stracił jednego gola.

Łukasz Skorupski Getty Images / Nicolo Campo / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Piłkarze Lazio zagrali skuteczniej niż w poprzednim meczu z Interem i już w 7. minucie prowadzili 1:0. Piłka powędrowała jak po sznurku od Joaquina Correi przez Ciro Immobile do Sergeja Milinkovicia-Savicia, a Serb oddał płaskie uderzenie. Bramka rzymian po szybkim rozegraniu była karą dla Genoi za stratę na własnej połowie. W 34. minucie sędzia nie uznał z powodu faulu gola Luisa Alberto, ale Biancocelesti nie zwątpili i w 40. minucie powiększyli prowadzenie. Stefan Radu strzelił na 2:0 do bramki rodaka Ionuta Andreia Radu.

Wygrana Lazio była pewna w 62. minucie, w której Felipe Caicedo skorzystał z podania Milinkovicia-Savicia i po wymanewrowaniu bramkarza, strzelił na 3:0. Wynik ustalił na 4:0 Ciro Immobile i z pięcioma golami jest na szczycie klasyfikacji snajperów wraz z Domenico Berardim oraz Duvanem Zapatą. Ważnym zawodnikiem spotkania w Rzymie był również Thomas Strakosha, dzięki którego pięknym obronom Biancocelesti nie stracili gola. Filip Jagiełło nie znalazł się w kadrze gości.

Także AS Roma zdobyła komplet punktów. Ta rzymska drużyna potrzebowała wyraźnie więcej czasu niż Lazio na objęcie prowadzenia w swoim meczu. W 56. minucie Edin Dzeko przymierzył do bramki US Lecce po podaniu Henricha Mchitarjana. Bośniakowi pomógł źle interweniujący golkiper beniaminka. Gabriel częściowo zrehabilitował się w 80. minucie, kiedy to obronił strzał z rzutu karnego Aleksandara Kolarova, ale Lecce nie potrafiło już zmienić wyniku i przegrało 0:1.

Łukasz Skorupski nie zachował czystego konta w meczu Bologni FC na stadionie Udinese Calcio. Polak skapitulował w 27. minucie. Stefano Okaka zdobył decydującego gola na 1:0 po wrzutce Jensa Strygera Larsena. Skorupski został w blokach i tylko obserwował piłkę, ale nawet w razie lepszej reakcji, miałby problem z jej zatrzymaniem. Okaka miał za dużo miejsca. Łukasz Teodorczyk był poza kadrą Udinese.