Premier League: West Ham - Crystal Palace. Derby Londynu dla Crystal Palace

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: radość piłkarzy Crystal Palace
Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: radość piłkarzy Crystal Palace

Wygraną gości 2:1 zakończył się ostatni sobotni mecz w Premier League. W derbach Londynu zagrały ze sobą zespoły West Ham i Crystal Palace. Przyjezdni zwycięską bramkę zdobyli na trzy minuty przed końcem.

W tym artykule dowiesz się o:

Trzy gole padły w derbach Londynu. W bramce zespołu West Ham zabrakło leczącego uraz Łukasz Fabiański. Zastępujący reprezentanta Polski Roberto skapitulował w 63. minucie po strzale z rzutu karnego Patricka van Aanholta. "Jedenastka" została podyktowana za zagranie ręką. Trafienie Holendra było odpowiedzią gości na bramkę miejscowych w 54. minucie. Gospodarzom prowadzenie dał Sebastien Haller, który wślizgiem z siedmiu metrów wpakował piłkę do siatki.

Trzy minuty przed końcem goście zdobyli zwycięskiego gola. Do siatki trafił z kilku metrów Jordan Ayew. Początkowo arbiter bramki nie uznał. Po analizie VAR i wykluczeniu spalonego arbiter wskazał na środek boiska.

W tabeli West Ham plasuje się na 7. pozycji, rywale są trzy miejsca wyżej.

West Ham United - Crystal Palace 1:2 (0:0)

1:0 - Haller 54' 1:1 - van Aanholt (k.) 63' 1:2 - Ayew 87'

Żółte kartki: Jarmolenko, Haller, Fredericks (West Ham) oraz Ward, Benteke (Crystal Palace).

Crystal Palace zakwalifikuje się do rozgrywek o europejskie puchary?