Premier League: Manchester United w zapaści! Balansuje nad strefą spadkową

Sensacja na St. James' Park! Manchester United przegrał z Newcastle United 0:1 i ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Faworyta pogrążył piękny gol 19-letniego debiutanta!

Szymon Mierzyński
Harry Maguire (z lewej) i Miguel Almiron (z prawej) Getty Images / Jan Kruger / Na zdjęciu: Harry Maguire (z lewej) i Miguel Almiron (z prawej)
"Czerwone Diabły" wygrały w tym sezonie zaledwie dwa spotkana, prezentując przy tym mało przekonujący styl i ten marazm był widoczny także w niedzielę. Ekipa Ole Gunnara Solskjaera, choć mierzyła się z rywalem ze strefy spadkowej, była przeraźliwie bezradna.

Defensywa "Srok" grała uważnie, odcięła od podań Marcusa Rashforda i w zasadzie nie dopuszczała do jakiegokolwiek zagrożenia pod własną bramką. Goście nie pomagali szczęściu, bo nie oddawali nawet strzałów. Konkretniejszy w tej kwestii był zespół Steve'a Bruce'a i to on przed przerwą mógł objąć prowadzenie, lecz po soczystym strzale Matthewa Longstaffa sprzed pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki.

W drugiej połowie wydawało się, że Manchester United częściowo opanował sytuację, bo atakował nieco częściej i zaczął wreszcie szukać bramki. Te próby były jednak mało konkretne, a Newcastle odpowiedziało wręcz zabójczo!

W 72. minucie po raz drugi okazję do strzału z dystansu miał Matthew Longstaff i przy tej próbie już nie spudłował. 19-letni wychowanek "Srok", który w niedzielę debiutował w Premier League, tym razem uderzył płasko i David de Gea nie sięgnął piłki.

Trybuny St. James' Park oszalały z radości, a drużyna Steve'a Bruce'a musiała jeszcze wybronić skromne prowadzenie. To jej się udało, bo "Czerwone Diabły" nie miały pomysłu na zmuszenie Martina Dubravki do większego wysiłku. Sensacja więc stała się faktem.

Newcastle United opuściło strefę spadkową, a Manchester United - choć trudno w to uwierzyć - ma nad nią zaledwie dwa punkty przewagi!

->Premier League. Efektowny triumf Chelsea, Southampton na kolanach. Błąd Bednarka

Newcastle United - Manchester United 1:0 (0:0)
1:0 - Matthew Longstaff 72'

Newcastle United: Martin Dubravka - DeAndre Yedlin, Fabian Schaer, Jamal Lascelles, Ciaran Clark, Jetro Willems, Miguel Almiron (90' Emil Krafth), Matthew Longstaff, Sean Longstaff, Allan Saint-Maximin (83' Christian Atsu), Joelinton (56' Andy Carroll).

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot (60' Marcos Rojo), Axel Tuanzebe, Harry Maguire, Ashley Young (86' Tahith Chong), Scott McTominay, Fred, Andreas Pereira, Juan Mata (66' Mason Greenwood), Daniel James, Marcus Rashford.

Żółte kartki: DeAndre Yedlin, Fabian Schaer, Miguel Almiron (Newcastle Unired) oraz Fred, Scott McTominay, Marcos Rojo (Manchester United).

Sędzia: Mike Dean.

->Premier League: Manchester City - Wolverhampton Wanderers. Porażka mistrza Anglii. Liverpool FC ucieka w tabeli

Czy Ole Gunnar Solskjaer powinien już teraz stracić pracę w Manchesterze United?