Premier League: Manchester City - Wolverhampton Wanderers. Porażka mistrza Anglii. Liverpool FC ucieka w tabeli

Manchester City traci już osiem punktów do Liverpool FC w tabeli Premier League. Mistrz Anglii przegrał 0:2 na własnym stadionie z Wolverhampton Wanderers.

triumfujący piłkarze Wolverhampton Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: triumfujący piłkarze Wolverhampton
Latem Wolverhampton Wanderers wygrali w konkursie rzutów karnych z Manchesterem City w finale Asia Trophy. Trudno mówić o meczu towarzyskim jako o wielkim przełomie, ale uczestnik Ligi Europy mógł zyskać trochę pewności siebie. Od 2010 roku nie pokonał Obywateli, a w Szanghaju udało się delikatnie zepsuć humor mistrzom Anglii. W Manchesterze Wolves zamierzali ponownie namieszać i już początkowe 30 minut należało do nich.

Po jednej szansie na pokonanie Edersona mieli napastnicy gości Patrick Cutrone oraz Raul Jimenez. Szczególnie były zawodnik Milanu powinien przymierzyć w sytuacji sam na sam z Brazylijczykiem, ponieważ miał sporo czasu. Manchester City musieli również ratować Fernandinho i sędzia asystent, który w jednej z sytuacji pokazał spalonego. Dopiero kwadrans poprzedzający przerwę należał do mistrza Anglii, ale również on nie strzelił gola.

Mecz był trudny dla Manchesteru City. Jego dobrze zorganizowani przeciwnicy nie pozwalali na częste stwarzanie sytuacji podbramkowych, a Sergio Aguero nie miał swobody. Od 60. minuty grał Bernardo Silva, a wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych Ołeksandr Zinczenko. Gospodarze byli coraz bardziej zdenerwowani, a obrywało się przede wszystkim sędziemu. Żółtą kartkę za protestowanie dostał Ederson, a w sumie napomnień dla podopiecznych Pepa Guardioli było pięć.

W 67. minucie David Silva strzelił z rzutu wolnego w poprzeczkę i to była świetna szansa Manchesteru City na objęcie prowadzenia. Hiszpan nie miał szczęścia, a w 75. minucie zwolnił miejsce na boisku Gabrielowi Jesusowi. W ostatnim kwadransie Obywatele zamiast gola strzelić, to stracili. Modelowo wyprowadzony kontratak zakończył się strzałem na 1:0 Adamy Traore. Zastąpił on w ataku Cutrone, a podanie dostał od Raula Jimeneza. Już w doliczonym czasie ten sam zawodnik ustalił wynik na 2:0 po niemal identycznej akcji.

Manchester City zgubił punkty po raz trzeci w sezonie. Jego wielki rywal Liverpool FC kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Premier League i ma osiem punktów przewagi w tabeli nad zespołem Pepa Guardioli.

Mistrz Anglii przegrał po pięciu zwycięstwach z rzędu. Na serię składały się dwie wygrane ligowe, dwie w Lidze Mistrzów i jedna w Pucharze Ligi Angielskiej. Wolverhampton Wanderers odnieśli premierową wiktorię na wyjeździe w tym sezonie Premier League. Wcześniej mieli bilans dwa remisy i porażka.

Manchester City - Wolverhampton Wanderers 0:2 (0:0)
0:1 - Adama Traore 80'
0:2 - Adama Traore 90'

City: Ederson - Kyle Walker (46' Ołeksandr Zinczenko), Nicolas Otamendi, Fernandinho, Joao Cancelo - Ilkay Gundogan, Rodri, David Silva (75' Gabriel Jesus) - Riyad Mahrez (60' Bernardo Silva), Sergio Aguero, Raheem Sterling

Wolves: Rui Patricio - Willy Boly, Conor Coady, Romain Saiss (13' Ryan Bennett) - Adama Traore, Leander Dendoncker, Ruben Neves, Joao Moutinho, Ruben Vinagre (74' Jonny) - Raul Jimenez, Patrick Cutrone (69' Matt Doherty)

Żółte kartki: Rodri, Cancelo, Ederson, Gundogan, Fernandinho (City) oraz Neves, Moutinho (Wolves)

Sędzia: Craig Pawson

Czy Manchester City dogoni Liverpool FC w tym sezonie Premier League?