Serie A. Atalanta ukarana za rasistowskie zachowanie kibiców

Atalanta Bergamo została ukarana grzywną w wysokości 10 000 euro za rasistowskie zachowanie ich kibiców wobec piłkarza Fiorentiny, Dalberta. Do sytuacji doszło 22 września w meczu 4. kolejki Serie A.

Tomasz Skrzypczyński
Dalbert Getty Images / Na zdjęciu: Dalbert
W trakcie spotkania Atalanta BergamoACF Fiorentina (2:2) doszło do skandalicznego zachowania części kibiców Nerazzurrich. Mecz musiał zostać przerwany na kilka minut ze względu na rasistowskie okrzyki skierowane wobec obrońcy gości, Dalberta.

Czarnoskóry zawodnik usłyszał o sobie niewybredne komentarze, gdy pojawił się przy trybunie fanów Atalanty. 26-latek poinformował o tym sędziego Daniela Orsato, a ten zawarł to w pomeczowym raporcie.

Sprawą zajęły się władze Serie A i we wtorek ogłosiły, że Atalanta musi zapłacić 10 tysięcy euro grzywny.

Dodajmy, że kilka tygodni temu ofiarą podobnego ataku, ze strony fanów Cagliari, został napastnik Interu Romelu Lukaku (więcej TUTAJ).

Z kolei w ubiegłym sezonie ukarany został wspomniany Inter za rasistowskie zachowanie ich fanów wobec obrońcy Napoli Kalidou Koulibaly'ego (więcej TUTAJ).

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)