Liga Młodzieżowa UEFA: minimalna porażka Korony Kielce z Realem Saragossa

Minimalna porażka Korony Kielce w pierwszym spotkaniu I rundy Ligi Młodzieżowej UEFA. Mistrz Polski juniorów przegrał na wyjeździe z Realem Saragossa 0:1 i w rewanżu będzie musiał odrabiać straty.

Szymon Mierzyński
Korona Kielce juniorzy Newspix / Pawel Janczyk / 400mm.pl / Na zdjęciu: Korona Kielce juniorzy
Kielczanie rywalizują w tzw. ścieżce mistrzowskiej. Zwycięzca dwumeczu awansuje do II rundy, w której zmierzy się z lepszym z pary APOEL Nikozja (Cypr) - Gabala FK (Azerbejdżan).

W pierwszym spotkaniu na wyjeździe Korona przegrała z Realem Saragossa 0:1, a decydującego gola zdobył Andres Borge, który trafił do siatki z ostrego kąta w 43. minucie. Rewanż odbędzie się w czwartek 24 października o godz. 12.00 w Kielcach.

->Eliminacje Euro 2020: Polska może świętować awans już w niedzielę na PGE Narodowym!

Wyeliminowanie dwóch rywali dałoby Koronie awans do 1/16 finału, a tam jej przeciwnikiem byłaby jedna z drużyn, które w fazie grupowej zajmą drugie miejsca (obsada tej części rozgrywek jest taka sama jak w rywalizacji seniorów).

->Premier League. Nowe informacje ws. przerwy Hugo Llorisa. Francuz wróci do gry dopiero w przyszłym roku

Real Saragossa - Korona Kielce 1:0 (1:0)
1:0 - Andres Borge 43'

Skład Korony: Jakub Osobiński - Dawid Więckowski, Gracjan Kloc (65' Jakub Cukrowski), Łukasz Bujak, Dawid Lisowski, Oskar Sewerzyński (74' Jakub Konstantyn), Bartosz Prętnik, Jakub Górski, Artur Piróg (85' Kacper Rogoziński), Piotr Lisowski (65' Iwo Kaczmarski), Mateusz Sowiński.

Czy w rewanżu Korona odrobi straty i awansuje do II rundy?