Eliminacje Euro 2020. Przemysław Frankowski z debiutanckim golem w reprezentacji

Przemysław Frankowski otworzył konto reprezentacji Polski w meczu eliminacji do Euro 2020 z Macedonią Północną i strzelił pierwszą bramkę.

Dominika Pawlik
Przemysław Frankowski Getty Images / PressFocus / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Przemysław Frankowski na boisku pojawił się w 74. minucie, zmieniając tym samym Kamila Grosickiego. Potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund, żeby wpisać się na listę strzelców.

Akcję rozpoczął Grzegorz Krychowiak, podając piłkę z połowy boiska do Roberta Lewandowskiego. Ten zauważył nadbiegającego Przemysława Frankowskiego i podał mu piłkę, sam nie byłby w stanie oddać strzału. Zawodnik Chicago Fire tej okazji nie zmarnował i zdobył bramkę na 1:0.

To pierwszy gol 24-letniego napastnika w barwach reprezentacji Polski. W kadrze zadebiutował 23 marca 2018 roku w towarzyskim starciu z Nigerią. Był to jego dziewiąty występ w biało-czerwonej koszulce.

Czy Przemysław Frankowski jest przyszłością polskiej kadry?