Eliminacje Euro 2020. Polska - Macedonia Północna: Nieszczęście było blisko. Brutalny faul na Robercie Lewandowskim

Ilja Nestorovski tylko za sprawą wyrozumiałości sędziego Mateu Lahoza nie wyleciał z boiska w 34. minucie meczu Polska - Macedonia Północna. Napastnik włoskiego Palermo bardzo brutalnie sfaulował Roberta Lewandowskiego.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski Getty Images / Piotr Matusewicz/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Macedończycy od początku spotkania na PGE Narodowy w Warszawie postawili na agresję i ostrą grę. Do 35. minuty Mateu Lahoz pokazał im już trzy żółte kartki, a Nestorovski mógł równie dobrze otrzymać czerwoną.29-letni gracz walcząc o piłkę z Lewandowskim zupełnie nie trafił w piłkę, co gorsza całym ciężarem ciała oparł się na kostce kapitana Biało-Czerwonych. Telewizyjne powtórki pokazały, że nieszczęście było naprawdę blisko. Bandycki atak Nestorovskiego równie dobrze mógł zakończyć się poważnym złamaniem nogi w stawie skokowym. A po takich urazach zwykle bardzo długo dochodzi się do zdrowia.
Faul Ilji Nestorovskiego na Robercie Lewandowskim (kadr z TVP Sport) Faul Ilji Nestorovskiego na Robercie Lewandowskim (kadr z TVP Sport)
Co ciekawe, reprezentant Macedonii Północnej upierał się, że nie zasłużył nawet na żółtą kartkę. Wówczas hiszpański arbiter spojrzał na niego karcącym wzrokiem i pokazał wymownie na kolor kartonika, zapewne przekazując piłkarzowi, że powinien się cieszyć z takiego wymiaru kary.

Po pierwszej połowie meczu, który może dać Polakom awans na Euro 2020, jest remis 0:0.

Czy Ilja Nestorovski zasłużył na czerwoną kartkę?