The Championship: Remis Huddersfield Town. Kamil Grabara bezradny przy straconych golach

Kamil Grabara był niepokonany przez dwie kolejki The Championship. W sobotę już skapitulował, ale w zremisowanym 2:2 meczu Huddersfield Town z Blackburn Rovers nie popełnił rażącego błędu.

Kamil Grabara podczas meczu z Blackburn Getty Images / Rachel Holborn - BRFC / Na zdjęciu: Kamil Grabara podczas meczu z Blackburn
Huddersfield Town odniósł przed przerwą reprezentacyjną dwa zwycięstwa. Dzięki pokonaniu 1:0 Stoke City oraz 3:0 Hull City drużyna Kamila Grabary powiększyła czterokrotnie swój dorobek w tabeli. Zanim rozpoczął się październik, miała dwa punkty, a po swoich premierowych wygranych osiem. W sobotę próbowała umocnić się na miejscu nad strefą spadkową. Dobrze rozpoczęła mecz z Blackburn Rovers, ale musiała zadowolić się remisem.

Huddersfield prowadził dzięki strzałowi Karlana Ahearne-Granta z rzutu karnego podyktowanego za faul Elliotta Bennetta na Adamie Diakhabym. Piłkarze Blackburn Rovers odwrócili wynik na 2:1 już w pierwszej połowie. Lewis Holtby oraz Bradley Dack wymienili się asystami i pokonali płaskimi strzałami Kamila Grabarę. Polak nie miał dużych szans na zatrzymanie piłki.

Grabara nie zachował więc trzeciego z rzędu czystego konta w The Championship. Dwa z trzech celnych strzałów gospodarzy w pierwszej połowie skończyły się golem, a głównymi winowajcami byli obrońcy Huddersfield z Tommym Elphickiem na czele. Po przerwie defensywa gości nadal nie funkcjonowała dobrze, ale Grabara już więcej nie przepuścił piłki do sieci. Po wejściu z ławki rezerwowych Juninho Bacuni drużyna Polaka przejęła inicjatywę, a zmiennik strzelił gola na 2:2.

Blackburn Rovers - Huddersfield Town 2:2 (2:1)
0:1 - Karlan Ahearne-Grant (k.) 13'
1:1 - Lewis Holtby 20'
2:1 - Bradley Dack 33
2:2 - Juninho Bacuna 63'

Rovers: Christian Walton - Ryan Nyambe, Oluwatosin Adarabioyo, Derrick Williams - Elliott Bennett, Lewis Travis (71' Joe Rothwell), Bradley Johnson, Stewart Downing (80' Corry Evans) - Lewis Holtby (71' Sam Gallagher), Adam Armstrong - Bradley Dack

Huddersfield: Kamil Grabara - Danny Simpson, Tommy Elphick, Christopher Schindler, Jaden Brown - Trevoh Chalobah (57' Juninho Bacuna), Jonathan Hogg - Adama Diakhaby (86' Florent Hadergjonaj), Lewis O'Brien, Elias Kachunga - Karlan Ahearne-Grant (83' Fraser Campbell)

Żółte kartki: Travis (Blackburn) oraz Hogg, Kachunga, Campbell (Huddersfield)