La Liga: Real Mallorca - Real Madryt. Blamaż na Majorce. Porażka Królewskich

Wyjazd na Baleary odbił się czkawką piłkarzom Realu Madryt. Królewscy polegli z Realem Mallorca 0:1. Od 74. minuty goście grali w dziesiątkę.

Maciej Siemiątkowski
Na środkowym planie zdjęcia Sergio Ramos PAP/EPA / JUAN CARLOS CARDENAS / Na środkowym planie zdjęcia Sergio Ramos
Zinedine Zidane już przed pierwszym gwizdkiem wiedział, że w sobotę jego podopieczni nie będą mieli łatwego zadania. Na Majorkę nie mógł zabrać swoich dwóch liderów ofensywy: kontuzjowanego Garetha Bale'a i Edena Hazarda, któremu urodziło się czwarte dziecko.

Francuz musiał postawić na eksperymentalne ustawienie. Obok Karima Benzemy w ataku wyszli Luka Jović i Vinicius Junior. Skończyło się katastrofą.

Real Mallorca uderzył już w siódmej minucie i tym zapewnił sobie zwycięstwo. Aleix Febas dograł na lewą stronę do Lago Juniora. 28-latek długo prowadził piłkę, zszedł z nią do środka, minął Alvaro Odriozolę i precyzyjnie trafił do bramki. W kilka minut skazywani na pożarcie gospodarze zahamowali ofensywne zapędy gości.

Szybko stracony gol zupełnie podciął skrzydła madrytczykom. W ich grze zawodziło niemal wszystko. Jeszcze przed przerwą mogli przegrywać 0:2 po błędzie Edera Militao. Obrońca nie opanował piłki obok własnego pola karnego, a po chwili do siatki trafił Ante Budimir. Na szczęście dla Brazylijczyka, Chorwat był na spalonym.

-> Messi szczerze o Neymarze. "Nie wszyscy chcą jego powrotu"

Najgroźniejszą akcję na bramkę gospodarzy Real Madryt wykreował w 26. minucie. James Rodriguez zagrał w pole karne do Karima Benzemy, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Z każdą minutą poczynania ofensywne wyglądały coraz tragiczniej. Jović zaginął na boisku, a Vinicius chybiał raz za razem.

Tragedię ekipy Zidane'a dopełniła druga żółta kartka Odriozoli. Obrońca, który zawinił przy trafieniu Lago Juniora, w końcówce spóźnionym wślizgiem sfaulował strzelca i wyleciał z boiska.

-> Bayern Monachium może stracić Serge'a Gnabry'ego. Niemcem interesuje się Real Madryt

Królewscy zmarnowali szansę na wyprzedzenie Barcelony i powrót na fotel lidera La liga. Real traci do rywala z Katalonii punkt. Z kolei dzięki wygranej beniaminek uciekł ze strefy spadkowej.

Real Mallorca - Real Madryt 1:0 (1:0)
1:0 - Lago Junior 7'

Mallorca: Manolo Reina - Joan Sastre (46' Lumor Agbenyenu), Martin Valjent, Raillo, Fran Gamez - Aleix Febas (59' Takefusa Kubo), Iddrisu Baba, Salva Sevilla - Dani Rodriguez, Ante Budimir, Lago Junior (81' Aleksandar Trajkovski).

Madryt: Thibaut Courtois - Alvaro Odriozola, Sergio Ramos, Eder Militao, Marcelo - James Rodriguez, Casemiro, Isco (66' Rodrygo) - Vinicius Junior (81' Brahim Diaz), Karim Benzema, Luka Jović (66' Federico Valverde).

Żółte kartki: Sastre i Baba (Mallorca).

Czerwona kartka: Odriozola (Madryt) 74' /za drugą żółtą/

Sędziował: Javier Alberola Rojas.