Serie A: Filip Jagiełło zadebiutował. Parma rozbiła Genoa CFC

Trener Aurelio Andreazzoli dał szansę pokazania się Filipowi Jagielle. Polak wszedł na boisko w 71. minucie przegranego 1:5 meczu Genoi CFC z Parmą.

piłkarze Parma Calcio 1913 PAP/EPA / SERENA CAMPANINI / Na zdjęciu: piłkarze Parma Calcio 1913
Kiedy Polak pojawił się na murawie, spotkanie było praktycznie rozstrzygnięte. Genoa CFC wysoko przegrywała i sporadycznie stwarzała sytuacje podbramkowe. Filip Jagiełło kilkakrotnie wziął udział w rozegraniu piłki, grał odważnie, ale nie pomógł poprawić wyniku. Ten stał się jeszcze gorszy w końcówce spotkania.

Mecz w Parmie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 5:1. Najważniejszy zawodnik spotkania pojawił się na boisku dość niespodziewanie. W 12. minucie Andreas Cornelius wszedł za kontuzjowanego Roberto Inglese. Rosły napastnik potrzebował trochę czasu na rozgrzanie się, ale kiedy już to zrobił, strzelił hat-tricka w osiem minut.

Wysoka porażka może przesądzić o rozstaniu z trenerem Andreazzolim. Niewykluczone, że debiutancki występ Jagiełły pod wodzą tego szkoleniowca będzie zarazem ostatnim.

Parma Calcio 1913 - Genoa CFC 5:1 (3:0)
1:0 - Juraj Kucka 38'
2:0 - Andreas Cornelius 42'
3:0 - Andreas Cornelius 45'
4:0 - Andreas Cornelius 50'
4:1 - Andrea Pinamonti 52'
5:1 - Dejan Kulusevski 79'

Parma: Luigi Sepe - Matteo Darmian, Simone Iacoponi, Riccardo Gagliolo, Kastriot Dermaku (75' Giuseppe Pezzella) - Juraj Kucka, Matteo Scozzarella (62' Hernani), Antonino Barilla - Dejan Kulusevski, Roberto Inglese (12' Andreas Cornelius), Gervinho.

Genoa: Ionut Radu - Edoardo Goldaniga (54' Peter Ankersen), Christian Zapata, Jawad El Yamiq - Ivan Radovanović - Paolo Ghiglione, Lasse Schone (71' Filip Jagiełło), Lukas Lerager, Marko Pajac - Christian Kouame, Goran Pandev (46' Andrea Pinamonti).

Żółte kartki: Scozzarella (Parma) oraz Radovanović, Kouame (Genoa).