Serie A: Napoli - Hellas. Arkadiusz Milik strzelił dwa gole. Poprowadził drużynę do zwycięstwa

Arkadiusz Milik głośno oklaskiwany po występie w meczu z Hellasem Werona. Polak strzelił dwa gole i poprowadził SSC Napoli do zwycięstwa 2:0.

radość piłkarzy SSC Napoli po golu Arkadiusza Milika PAP/EPA / CESARE ABBATE / Na zdjęciu: radość piłkarzy SSC Napoli po golu Arkadiusza Milika
Arkadiusz Milik oddycha z ulgą. Po zdobyciu bramki dla reprezentacji Polski w meczu z Macedonią Północną, strzelił także premierowe gole w tym sezonie Serie A. Okazał się tym najskuteczniejszym zawodnikiem w meczu, w którym wicemistrz Włoch długo nawet nie przeważał. Wyraźnie naładowany energią po powrocie z Warszawy do Neapolu dał prowadzenie gospodarzom w 37. minucie.

Polak zapolował jak lew po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Fabiana Ruiza, wbiegł przed zbyt pasywnych obrońców Hellasu i wepchnął piłkę z bliska do siatki. Milik utonął w objęciach kompanów, którzy gratulowali pierwszego gola w Serie A od 14 kwietnia. Czas pokazał, że gole lubią chodzić parami, a Milik jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w starciu z beniaminkiem.

Po trafieniu Milika gospodarzom było łatwiej radzić sobie z niewygodnym przeciwnikiem. W pierwszej połowie można było powiedzieć, że Hellas przeważał, częściej przebywał na połowie przeciwnika, a Alex Meret zaprezentował więcej efektownych interwencji niż Marco Silvestri. Po bramce Milika beniaminek miał mniej zapału do atakowania. Po ciosie Polaka goście chwiali się na nogach do końca spotkania.

W 60. minucie Ivan Jurić wymienił napastnika. Samuel Di Carmine zastąpił Mariusza Stępińskiego, który miał w Neapolu jedną szansę na strzelenie premierowego gola w barwach Hellasu. Trafił w Alexa Mereta, który po raz trzeci w ciągu kilkunastu sekund zatrzymał futbolówkę.

W 65. minucie wszedł z ławki rezerwowych Piotr Zieliński i pomógł Arkadiuszowi Milikowi w strzeleniu drugiego gola. To zmiennik ruszył na połowie przeciwnika i sprowokował do faulu Davide Faraoniego. Za wykonanie stałego fragmentu zabrał się Lorenzo Insigne i jego wstrzelenie wykorzystał Milik. Bohater spotkania znów ominął wszystkich przeciwników biegnąc w kierunku bliższego słupka i wepchnął futbolówkę z bliska do siatki. To był 10. gol byłego napastnika Ajaksu Amsterdam w konfrontacji z beniaminkami Serie A.

Jednocześnie drugi w tym roku dublet Milika. Poprzednio tak skuteczny był 24 lutego w konfrontacji z Parmą.

Paweł Dawidowicz spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

SSC Napoli - Hellas Werona 2:0 (1:0)
1:0 - Arkadiusz Milik 37'
2:0 - Arkadiusz Milik 67'

Napoli: Alex Meret - Kevin Malcuit, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Giovanni Di Lorenzo - Jose Callejon, Allan, Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne (76' Dries Mertens) - Arkadiusz Milik (81' Fernando Llorente), Amin Younes (65' Piotr Zieliński)

Hellas: Marco Silvestri - Amir Rrahmani, Marash Kumbulla, Koray Gunter - Davide Faraoni, Sofyan Amrabat (81' Gennaro Tutino), Miguel Veloso, Darko Lazović - Mattia Zaccagni (52' Eddie Salcedo), Matteo Pessina - Mariusz Stępinski (60' Samuel Di Carmine)

Żółte kartki: Koulibaly, Mertens (Napoli) Lazović, Guenter, Faraoni (Hellas)

Sędzia: Marco Piccinini