PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Zagłębie Lubin. Christian Gytkjaer jak Zlatan Ibrahimović. Kapitalny gol lechity! (wideo)

W meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań uległ przed własną publicznością Zagłębiu Lubin (1:2). Gorycz porażki Kolejorzowi osłodził kapitalny gol Christiana Gytkjaera, który pokonał Dominika Hładuna w stylu Zlatana Ibrahimovicia.

Maciej Kmita
Christian Gytkjaer i Lubomir Guldan PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Christian Gytkjaer i Lubomir Guldan
Duńczyk zmusił golkipera Zagłębia do kapitulacji w ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. Po centrze Tymoteusza Puchacza z rzutu rożnego Gytkjaer tak tracił piłkę piętą z narożnika pola bramkowego, że ta wpadła do siatki nad zaskoczonym Dominikiem Hładunem.

Napastnik Lecha sfinalizował akcję w sposób, jakiego nie powstydziłby się sam Zlatan Ibrahimović, który jest specjalistą od strzelania tego typu goli z pogranicza wschodnich sztuk walki i futbolu.

Niestety dla Lecha, piękna bramka Gytkjaera nie dała drużynie Dariusza Żurawia punktów. Duńczyk pokonał Hładuna już przy stanie 0:2, a na wyrównanie Kolejorzowi nie starczyło czasu.

Czytaj również -> Martin Sevela: Jestem dumny z zespołu

Poznański zespół gra w tym sezonie poniżej oczekiwań. Po 13. kolejce może spaść na 9. miejsce w tabeli, a jego strata do lidera wynosi już sześć punktów. Sam Gytkjaer natomiast jest skuteczny jak nigdy dotąd. Po 11 występach ma na koncie już 8 bramek - dwa lata temu na taki dorobek pracował 21 spotkań, a w poprzednim sezonie - 16.