Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Adam W., zawodnik UFC, zeznawał w procesie kiboli Ruchu Chorzów. Nie przyznał się do zarzutów

Adam W., znany zawodnik MMA, nie przyznał się do udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kiboli Ruchu Chorzów o nazwie Psycho Fans. - Jestem sportowcem, reprezentuję Polskę na arenie międzynarodowej - podkreślił.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
stadion Ruchu Chorzów Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

W Sądzie Okręgowym w Katowicach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie udziału w założonym przez pseudokibiców Ruchu Chorzów gangu Psycho Fans. Zarzuca się im rozboje, kradzieże, napady, ustawki, handel narkotykami, ściąganie haraczy, usiłowanie zabójstwa oraz zabójstwo.

We wtorek sąd przesłuchiwał Adama W., ps. "Siwy", zawodnika MMA. Nie przyznał się on do postawionych mu zarzutów, czyli udziału we wspomnianym gangu, a także w handlu narkotykami, udziale w ustawkach oraz pobiciu na stacji benzynowej Krzysztofa M., ps. "Mara", lidera pseudokibiców Górnika Zabrze.

Czytaj też:
-> MMA. Martin Lewandowski kusi Grzebyka. "Znam pewną organizację z Polski"
-> Kolejni członkowie Psycho Fans w rękach CBŚP. Wśród zatrzymanych zawodnik UFC

- Nigdy nie ukrywałem, że jestem kibicem Ruchu Chorzów. Jestem też zawodnikiem i trenerem klubu sportów walki Spartan, gdzie ćwiczyli niektórzy z oskarżonych. To nie czyni mnie jednak członkiem grupy przestępczej, zresztą nie wiedziałem w ogóle, że taka istnieje - miał mówić podczas rozprawy Adam W. cytowany przez katowice.wyborcza.pl.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Starcie Widzew - Legia to mecz podwyższonego ryzyka? "Wyciągnęli wnioski i są zabezpieczeni na różne sytuacje"

Zapewnił, że podczas zatrzymania policjanci nie znaleźli nic, co świadczyłoby o tym, że jest członkiem Psycho Fans.

Według zawodnika MMA powiązano go błędnie z gangiem, bo utrzymywał relacje z Maciejem S., ps. "Maciuś", który był liderem Psycho Fans i ostatecznie poszedł na współpracę z CBŚ.

- Zawodowo zajmuję się MMA i byłbym niemądry, biorąc udział w takich bijatykach, bo przecież mógłby nabawić się urazu, nie wywiązać się z kontaktu i stracić środki do życia - przekonywał, zaprzeczając wszystkim zarzutom. Np. miało go nie być na stacji podczas wspomnianego pobicia lidera pseudokibiców Górnika.

Do pierwszych zatrzymań członków gangu powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców Ruchu Chorzów doszło w grudniu 2017 roku. Zatrzymano wówczas siedem osób: Macieja M. ps. "Maślak", Macieja S. ps. "Maciuś", Wojciecha F. ps. "Wiluś", Michała M. ps. "Hektor", Kamila K. ps. "Kulka", Marcina S. ps. "Skanioli" oraz Marcina Sz.

Adama W. zatrzymano w styczniu 2019 roku. Oficerowie CBŚP, wspierani przez grupy antyterrorystów, weszli do mieszkań w Chorzowie, Rudzie Śląskiej, Piekarach Śląskich, Zawierciu i Kołobrzegu, aresztując w sumie dziesięć osób związanych z kibolskim gangiem Psycho Fans.

Adam W. jest zawodnikiem walczącym w UFC, legitymuje się bilansem 10 zwycięstw oraz dwóch porażek. Ostatnią walkę stoczył pod koniec ubiegłego roku.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×