Premier League. "Święci" podnieśli się po klęsce. Dobre oceny Jana Bednarka za występ przeciwko Man City

"Byli wspaniali, jednak zmagali się z nieustającą presją" - napisał o obrońcach Southampton po przegranej 1:2 z Manchesterem City "The Telegraph". Drużyna Jana Bednarka mimo porażki zebrała za występ przeciwko mistrzom Anglii sporo pochwał.

Grzegorz Wojnarowski
Jan Bednarek i Gabriel Jesus Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Jan Bednarek i Gabriel Jesus
Piłkarze Southampton pokazali w sobotę, że podnieśli się po upokarzającej klęsce z poprzedniej kolejki, gdy przegrali na własnym stadionie z Leicester City 0:9. Na City of Manchester Stadium byli w stanie postawić się mistrzom Anglii i sprawili, że drużyna Pepa Guardioli musiała się mocno napracować, by wywalczyć trzy punkty.

W całym spotkaniu gospodarze oddali 26 strzałów (wliczając zablokowane uderzenia, których było aż 13), jednak tylko 4 w światło bramki. Mieli też aż 78 procent posiadania piłki i aż 17 rzutów rożnych. Mimo to do 70. minuty przegrywali, a zwycięskiego gola zdobyli dopiero na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

Porażka 1:2 po mężnej walce z zespołem klasy Man City ujmy "Świętym" nie przynosi, może nawet pomoże im w jakimś stopniu zapomnieć o hańbie z 25 października. Powinny w tym pomóc także pomeczowe komentarze angielskich mediów, które dobrze oceniły piłkarzy Ralpha Hasenhuettla, a pochwały skierowały przede wszystkim w stronę obrońców.

"Jannik Vestergaard, Jack Stephens i Jan Bednarek byli wspaniali, gdy główkowali, wypychali, blokowali, gdy zmagali się ze wszystkim, co rzucano przeciwko nim, ale presja z jaką się mierzyli była nieustająca" - napisał o meczu dziennik "The Telegraph" w swoim internetowym wydaniu.

Skysports.com piłkarzem meczu wybrało Vestergaarda, przyznając mu wysoką notę 8. Taką samą otrzymali jeszcze Stephens i Jack Ward-Prowse, a także zdobywca gola na 2:1 dla City Kyle Walker. Występ Jana Bednarka oceniono na 7.

DailyMail.co.uk za najlepszych zawodników spotkania uznało bocznego obrońcę Southampton Yanna Valery'ego, który dostał notę 8. Bednarek w ocenie strony internetowej poczytnego tabloidu zasłużył na 6.5 punktu.

Z kolei statystyczny serwis Sofa Score wyliczył dla reprezentanta Polski ocenę 7.1 punktu, drugą najwyższą w zespole "Świętych" po Wardzie-Prowsie. Średnia ocen w drużynie gości wyniosła 6.71 punktu, wśród gospodarzy 7.05 punktu.

Po 11 kolejkach Premier League Southampton zajmuje 18. miejsce w tabeli z zaledwie ośmioma punktami na koncie. Manchester City jest drugi (25 punktów), do liderującego Liverpoolu traci 6 punktów.

Czy Southampton w sezonie 2019/2020 utrzyma się w Premier League?