Spory ścisk w czołówce. Ucieczka Rakowa Częstochowa, awans Śląska Wrocław. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
PAP/EPA / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław

W poniedziałek dokończono 14. kolejkę PKO Ekstraklasy. Ze Śląskiem Wrocław przegrała Wisła Płock, lider po 13. serii. Nafciarze w tabeli spadli na 5. miejsce. Z dolnych rejonów ligi uciekł Raków Częstochowa.

Spory ścisk panuje w górnej części PKO Ekstraklasie. Po 13. kolejce Wisła Płock była liderem ligi. Poniedziałkowa porażka we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3 sprawiła, że Nafciarze po 14. serii w PKO Ekstraklasie spadli na 5. miejsce. Tuż za nami jest ich ostatni rywal, który do płocczan traci tylko punkt. Wrocławian od lidera Legii dzielą zaledwie dwa "oczka".

Od dolnych rejonów ligi miał szansę na dobre uciec Raków. Warunkiem była wygrana nad będącą w kryzysie Wisłą. Częstochowianie gola na wagę wygranej zdobyli na siedem minut przed końcem spotkania. Dzięki trzem punktom beniaminek minął w tabeli Górnika Zabrze. Nad strefą spadkową Raków ma obecnie siedem punktów przewagi.