Liga Mistrzów. Historyczny remis w Londynie. Drugi rekordowy wynik z udziałem Chelsea

W meczu 4. kolejki LM 2019/20 w Londynie Chelsea zremisowała z Ajaksem Amsterdam (wynik 4:4). To rekordowo wysoki remis w historii prestiżowych rozgrywek.

Piotr Bobakowski
piłkarze Chelsea FC PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Kibice na Stamford Bridge w Londynie we wtorek byli świadkami świetnego widowiska w Lidze Mistrzów. Chelsea FC zremisował z Ajaksem Amsterdam (wynik 4:4), pomimo tego, że do 63. minuty przegrywała trzema bramkami (1:4) - WIĘCEJ TUTAJ.

Jak przypomnieli statystycy, rezultat 4:4 jest najwyższym remisem w dotychczasowej historii zmagań w LM. W przeszłości takim wynikiem zakończył się jeszcze trzy spotkania: Hamburger SV - Juventus Turyn (w sezonie 2000/01), Chelsea - Liverpool FC (2008/09) i Bayer 04 Leverkusen - AS Roma (2015/16).

Na Stamford Bidge gole dla Chelsea zdobyli: Jorginho (dwie bramki z rzutów karnych), Cesar Azpilicueta i Reece James. Dla gości trafiali: Tammy Abraham (bramka samobójcza), Quincy Promes, Kepa Arrizabalaga (gol samobójczy) i Donny van de Beek.

ZOBACZ: Liga Mistrzów: SSC Napoli - Red Bull Salzburg. 43 strzały i remis. Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik zagrali >>

Po czterech kolejkach w grupie H Ligi Mistrzów Chelsea zajmuje drugie miejsce w tabeli (7 pkt.). Liderem jest Ajax, a na trzecim miejscu plasuje się Valencia (wszyscy 7 pkt.). Tabelę zamyka Lille (1 pkt.).