KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Rozmowy o przyszłości Wisły Kraków. Tematem nr 1 akademia piłkarska

We wtorek w Krakowie doszło do spotkania na linii spółka - Towarzystwo Sportowe Wisła. Tajemniczy wpis na Twitterze Jarosława Królewskiego zaniepokoił kibiców.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Jakub Gruca / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
"Po dzisiejszych rozmowach, jedno jest pewne, najbliższe 2-3 tygodnie zadecydują o przyszłości Wisły Kraków SA w wielu aspektach jej działalności oraz głównym, w walce jej o przetrwanie i funkcjonowanie" - napisał Jarosław Królewski na Twitterze po wtorkowym (5 listopada) spotkaniu z zarządem TS Wisła.

Wpis Królewskiego, który razem z Tomaszem Jażdżyńskim i Jakubem Błaszczykowskim, w styczniu prawdopodobnie przejmie krakowski klub, wywołał lawinę komentarzy internautów. Fani Wisły zaczęli się obawiać, że wkrótce może dojść do kolejnej zmiany właściciela spółki.

Jak ustaliła "Gazeta Krakowska", słowa Królewskiego odnosiły się jednak do relacji na linii spółka - Towarzystwo Sportowe Wisła. Podczas wtorkowego spotkania strony podjęły m.in. temat przekazania akademii piłkarskiej Wisły.

ZOBACZ WIDEO: Wisła Kraków w poważnym kryzysie. "Dzieje się coś dziwnego"

ZOBACZ: Jeden z najbogatszych Polaków, grabarz, król disco polo i inni - oni rządzą klubami PKO Ekstraklasy >>

"Jażdżyński, Królewski i Błaszczykowski, jeśli zdecydują się przejąć klub na dobre, a wszystko wskazuje na to, że chcą, chcieliby to jak najszybciej zmienić, czyli przejąć akademię w całości i mieć nad nią pełną kontrolę. Zarówno finansową, jak i sportową" - czytamy na stronach gazety.

Prezes TS Wisła Rafał Wisłocki potwierdził, że taka propozycja padła i będzie tematem kolejnych spotkań. - Mam nadzieję, że porozumienie w tej sprawie osiągniemy. Ważne, żebyśmy wszyscy nie stracili z oczu najistotniejszej kwestii, że najważniejsza w tym wszystkim jest Wisła jako całość i jej dobro - stwierdził Wisłocki, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

ZOBACZ: Lotto Ekstraklasa. Zmiany w Wiśle Kraków. Klub powołał tzw. "komitet sportowy" >>

Drugim ważnym tematem rozmów w Krakowie były prawa do znaków towarowych Wisły. Spółka chciałaby formalnie unormować tę ważną z finansowego punktu widzenia kwestię.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×