Złoty Puchar CONCACAF: Podsumowanie meczów w grupie B

Za nami pierwsze mecze grupy B w ramach Złotego Pucharu CONCACAF. Reprezentacja Hondurasu szczęśliwie, ale pokonała 1:0 Haiti, natomiast Stany Zjednoczone nie dały żadnych szans Grenadzie i ostatecznie rozgromiły swojego rywala wygrywając różnicą aż czterech bramek.

Adam Kiołbasa

Honduras bardzo długo męczył się z Haiti, bo aż do 76 minuty na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Dopiero wówczas o losach rywalizacji przesądził Costly i tym samym dał bardzo cenne trzy punkty swojej drużynie.

USA natomiast rozgromiło Grenadę 4:0. Już w 7 minucie gospodarze turnieju finałowego objęli prowadzenie po trafieniu utalentowanego Adu, a w 31 na 2:0 podwyższył Holden. Kolejne dwie bramki padły po zmianie stron. Najpierw na listę strzelców wpisał się Rogers, a w 68 wynik konfrontacji na 4:0 ustalił Davies.

W tym momencie Stany Zjednoczone są liderem grupy B, chociaż mają wraz z Hondurasem na swoim koncie trzy punkty. Bez oczka są Haiti i Grenada.

Z każdej z trzech grup do ćwierćfinału awansują po dwa najlepsze zespoły, a dodatkowo na etapie 1/4 zobaczymy dwie najlepsze ekipy z trzecich miejsc.

Honduras - Haiti 1:0 (0:0)
1:0 - Costly 76'

Grenada - USA 0:4 (0:2)