Towarzysko. Urugwaj wygrał z Węgrami

W meczu towarzyskim w Budapeszcie Węgrzy 1:2 przegrali z Urugwajem. Goście 2:0 prowadzili już w 24. minucie. Gospodarzom kilka minut później udało się zmniejszyć rozmiary porażki.
Michał Piegza
Edinson Cavani i Brian Rodriguez PAP/EPA / Tibor Illyes / Na zdjęciu: Edinson Cavani i Brian Rodriguez

Węgrzy wciąż walczą o awans do finałów mistrzostw Europy. Swoje ostatnie spotkanie eliminacyjne do Euro 2020 rozegrają dopiero w niedzielę. Jednym z ostatnich etapów przygotowań do decydującego starcia z Walią był dla Madziarów mecz z wyżej notowanym rywalem -  Urugwajem.

Goście prowadzenie objęli w 15. minucie. Po dograniu z lewej strony na piąty metr, nadbiegający Edinson Cavani wślizgiem wbił piłkę do bramki. Sześć minut później padł drugi gol dla Urugwaju. W okolicach  narożnika pola bramkowego z piłką znalazł się Brian Rodriguez. Precyzyjnego uderzenia w kierunku dalszego słupka Denes Dibusz nie był w stanie obronić.

Gospodarze odpowiedzieli rywalom po trzech minutach. Po składnej akcji z pola karnego dogranie do Adama Szalai, a ten z pierwszej piłki uderzył tuż przy słupku do bramki.

Węgry - Urugwaj 1:2 (1:2)
0:1 - Edinson Cavani 15'
0:2 - Brian Rodriguez 21'
1:2 - Adam Szalai 24'

Węgrzy awansują do finałów mistrzostw Europy?