Eliminacje Euro 2020: triumf Walijczyków w Azerbejdżanie

Walijczycy z trzecim zwycięstwem w eliminacjach do Euro 2020. W meczu grupy E podopieczni trenera Giggsa pokonali na wyjeździe Azerbejdżan 2:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Walii Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Walii
Walijczycy byli zdecydowanymi faworytami starcia z autsajderem grupy i już w 10. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Harry Wilson, a celnie główkował Kieffer Moore.

Przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa i w 34. minucie wygrywali już 2:0. Bramkę zdobył Wilson, który przepięknie uderzył z narożnika pola karnego. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Daniel James.

Po zmianie stron walijscy piłkarze już nie forsowali tempa i spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia, zdobywając w Baku komplet punktów.