Eliminacje Euro 2020. Szkocja pokonała Cypr. Festiwal pięknych bramek w Nikozji

Starcie Cypru ze Szkocją, jak wskazywałaby już sama godzina rozgrywania spotkania, nie należało do najbardziej istotnych tej rundy EL. Euro 2020. W meczu środka tabeli grupy I, w której jest już wszystko jasne, górą byli Szkoci, którzy wygrali 2:1.

Bartłomiej Bukowski
piłkarze reprezentacji Szkocji Getty Images / Tim Goode/PA Images / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Szkocji
Grupa I była rozstrzygnięta jeszcze przed ostatnimi dwoma kolejkami eliminacji. Pewny awans miały już Belgia oraz Rosja. Za ich plecami o 3. miejsce walczyły natomiast Cypr, Szkocja oraz Kazachstan.

W starciu dwóch pierwszych drużyn, lepsi byli Szkoci. Zawodnicy z Wysp Brytyjskich prowadzenie objęli już w 12. minucie, po tym jak świetnym, technicznym uderzeniem z linii pola karnego w samo okienko bramki strzeżonej przez Pardo popisał się Ryan Christie.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć dopiero na początku 2. połowy. W 47. minucie fani zgromadzeni w Nikozji mogli podziwiać kolejną, przedniej urody, bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym, piłka spadła na nogę Georgiosa Efrema, a ten świetnym wolejem doprowadził do wyrównania.

Gospodarze jednak nie cieszyli się długo z remisu, gdyż już 6 minut później McGinn strzelił drugą bramkę dla Szkocji. Jak się okazało, bramkę decydującą. I choć Cypryjczycy przeważali w drugiej części spotkania, to nie zdołali odwrócić losów meczu i 3 punkty jadą na Wyspy.

Cypr - Szkocja  1:2 (0:1)

0:1 - Christie 12'
1:1 - Efrem 47'
1:2 - McGinn 53'

Cypr: Pardo - Demetriou, Karo (42' Kastanos), Merkis, Kousoulos, Ioannou - Kosti, Papoulis, Kyriakou (77' Theodorou) - Efrem (74' Spoljarić), Sotiriou.

Szkocja: Marshall - Palmer, Gallagher, McKenna, Taylor - McGinn, McGregor, Jack - Forrest (72' Burke), Naismith (62' McBurnie), Christie (90+2' Devlin).

Żółte kartki: Demetriou (Cypr) McGregor, McKenna, McGinn, Taylor, Palmer (Szkocja).

Sędzia: Harald Lechner (Austria).