Serie A: Łukasz Skorupski pomógł strzelić gola. AS Roma i Lazio z kompletem punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Etsuo Hara / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Getty Images / Etsuo Hara / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Bologna FC zremisowała 2:2 z Parmą i dołożył do tego cegiełkę Łukasz Skorupski. Drągowski, Dawidowicz i Stępiński zagrali w Weronie, gdzie Hellas pokonał 1:0 Fiorentinę. Piłkarze AS Romy oraz Lazio zdobyli komplet punktów.

Łukasz Skorupski znalazł się w polu karnym przeciwnika w doliczonym czasie. Podopieczni Sinisy Mihajlovicia postawili wszystko na jedną kartę, a reprezentant Polski ruszył blisko sto metrów do przodu przy okazji rzutu rożnego. Akurat w jego kierunku zostało posłane dośrodkowanie. Skorupski powalczył w powietrzu, a rozpaczliwe uderzenie na 2:2 oddał kilka sekund później Blerim Dzemaili. Bologna FC wyszarpnęła punkt Parmie.

W niedzielę w bramce stanął również Bartłomiej Drągowski. W 15. minucie zawodnik ACF Fiorentiny popisał się robinsonadą i dosięgnął zmierzającą w okienko piłkę po strzale z dystansu. W 60. minucie Drągowski interweniował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i uderzeniu głową z bliska. Polak skapitulował w 66. minucie, a pokonał go Samuel Di Carmine po ładnie rozegranym ataku. Hellas Werona zwyciężył 1:0, a w jego składzie zmiennikami byli Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński.

AS Roma wypunktowała Brescię Calcio po przerwie. W sforsowaniu defensywy beniaminka pomogli środkowy obrońca Chris Smalling oraz pomocnik z przeszłością na pozycji stopera Gianluca Mancini. Jakby tych ofensywnych akcentów obrońców było za mało, to Smalling asystował przy golu na 3:0 Edina Dzeko.

Ciro Immobile, lider klasyfikacji strzelców ligi, dorzucił na swoje konto 15. gola. Po jego uderzeniu źle zachował się Andrea Consigli w bramce US Sassuolo i ułatwił zdobycie prowadzenia dla Lazio. Przy golu na 1:1 Francesco Caputo nie popisał się dla odmiany Immobile, który odpuścił krycie byłego napastnika Empoli i pozwolił mu na wepchnięcie piłki z metra do siatki. Mecz rozstrzygnął trafieniem na 2:1 dla rzymian Felipe Caicedo w doliczonym czasie.

Bologna FC - Parma Calcio 1913 2:2 (1:1) 0:1 - Dejan Kulusevski 17' 1:1 - Rodrigo Palacio 40' 1:2 - Simone Iacoponi 71' 2:2 - Blarim Dzemaili 90'

Hellas Werona - ACF Fiorentina 1:0 (0:0) 1:0 - Samuel Di Carmine 66'

AS Roma - Brescia Calcio 3:0 (0:0) 1:0 - Chris Smalling 49' 2:0 - Gianluca Mancini 57' 3:0 - Edin Dzeko 67'

US Sassuolo - Lazio 1:2 (1:1) 0:1 - Ciro Immobile 34' 1:1 - Francesco Caputo 45' 1:2 - Felipe Caicedo 90'

Czy Łukasz Skorupski powinien być w reprezentacji Polski na Euro 2020?