Serie A: SPAL zremisował z Genoą CFC. Arkadiusz Reca zmarnował ogromną szansę

Poniedziałkowe remisy w Serie A. Mecz SPAL-u z Genoą CFC zakończył się wynikiem 1:1. Drużyna z Ferrary miałaby większą szansę na zwycięstwo, gdyby skuteczniejszy był Arkadiusz Reca.

Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca Getty Images / Alessandro Sabattini / Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca
Tylko drużyna lepsza w Ferrarze mogła opuścić strefę spadkową. Remis nie zmienia zasadniczo sytuacji obu klubów, ale nie potrafiły go uniknąć. Po raz czwarty z rzędu SPAL i Genoa CFC zagrały na 1:1.

Najlepszą szansę na gola w pierwszej połowie zmarnował Arkadiusz Reca. Sporym wyczynem było trafienie z półtora metra w nogi leżącego już Ionuta Radu. Reprezentant Polski dobijał uderzenie z rzutu wolnego odbite przed Rumuna i trudno było znaleźć dla niego rozsądne usprawiedliwienie.

Po przerwie znaleźli się skuteczniejsi od Recy piłkarze. Andrea Petagna wykorzystał rzut karny po faulu Domenico Criscito na Simone Missirolim. SPAL nacieszył się prowadzeniem przez dwie minuty. Po tym krótkim czasie Stefano Sturaro główkował na 1:1 po wrzutce Paolo Ghiglione.

Thiago Cionek pauzował, a Bartosz Salamon i Filip Jagiełło byli na ławkach rezerwowych.

SPAL - Genoa CFC 1:1 (0:0)
1:0 - Andrea Petagna (k.) 55'
1:1 - Stefano Sturaro 57'

SPAL: Etrit Berisha - Jacopo Sala, Francesco Vicari, Felipe - Gabriel Strefezza (67' Igor), Simone Missiroli, Mirko Valdifiori (79' Alessandro Murgia), Jasmin Kurtić, Arkadiusz Reca - Federico Di Francesco (49' Mattia Valoti), Andrea Petagna

Genoa: Ionut Andrei Radu - Paolo Ghiglione, Christian Zapata, Cristian Gabriel Romero, Domenico Criscito - Francesco Cassata, Ivan Radovanović, Stefano Sturaro (74' Denilho Cleonise) - Lukas Lerager (62' Goran Pandev), Kevin Agudelo - Andrea Pinamonti (62' Andrea Favilli)

Żółte kartki: Petagna, Missiroli (SPAL) oraz Ghiglione (Genoa)

Sędzia: Piero Giacomelli

***

W Lecce rozegrano przełożony z niedzieli mecz z Cagliari Calcio. Co prawda w poniedziałek znów padało, ale mniej rzęsiście, a boisko zdążyło przeschnąć przez noc. Piłkarze z Sardynii pozostali na Półwyspie Salento, ponownie na stadion przyszła też część ich kibiców. Po dłuższej niż zakładali wyprawie Sardyńczycy wracają niezadowoleni. Prowadzili z beniaminkiem 2:0, a zremisowali 2:2.

Do bramki Lecce trafili doświadczeni piłkarze. W 30. minucie Joao Pedro pokonał strzałem z rzutu karnego rodaka Gabriela. Siedem goli zdobytych w jednym sezonie to wyrównanie najlepszego wyniku Brazylijczyka, a na jego poprawienie ma jeszcze aż 25 kolejek. Tyle samo - siedem punktów w klasyfikacji kanadyjskiej ma Radja Nainggolan, który w swoim stylu uderzył na 2:0 zza pola karnego w 67. minucie.

Do 80. minuty wszystko układało się po myśli zawodników Cagliari Calcio. Katastrofę przeżyli w końcówce. Kalendarium nieszczęśliwych zdarzeń gości było wypełnione. Najpierw z dalszej części meczu "wypisał się" Fabrizio Cacciatore, który ratunkowo zagrał ręką na linii bramkowej, a następnie stracili gola na 1:2 z rzutu karnego. Niewiele później z boiska zeszli z powodu szarpaniny Robin Olsen oraz Gianluca Lapadula, a w rywalizacji dziesięciu na dziewięciu Lecce okazało się lepsze i wyrównało na 2:2.