Serie A. Arkadiusz Reca fatalnie spudłował. Niskie noty polskiego obrońcy (wideo)

Arkadiusz Reca w poniedziałkowym spotkaniu pomiędzy SPAL i Genoa CFC (1:1) zmarnował stuprocentową sytuację do zdobycia swojego pierwszego gola w Serie A. Włoskie media w pomeczowych ocenach wypominają mu pudło.

Łukasz Witczyk
Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca Getty Images / Alessandro Sabattini / Na pierwszym planie zdjęcia: Arkadiusz Reca
W pierwszej połowie Arkadiusz Reca mógł - a w zasadzie powinien - być bohaterem SPAL. Reprezentant Polski był blisko zdobycia swojego pierwszego gola w Serie A. Po strzale z rzutu wolnego bramkarz Genoa CFC, Ionut Radu, odbił piłkę przed siebie, prosto pod nogi Recy. Polak z półtora metra trafił prosto w leżącego bramkarza. Tak zmarnował najlepszą sytuację na gola w historii swoich występów we włoskiej ekstraklasie.

Włoskie media przypominają mu tę sytuację w pomeczowych ocenach. Zdaniem kilku redakcji, polski obrońca był najsłabszym zawodnikiem SPAL. Portal calcionews24.com dał Recy "piątkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" oznacza występ poniżej krytyki, a "dziesiątka" grę na poziomie klasy światowej. Taką samą notę otrzymał jedynie Jacopo Sala.

"Calcio Mercato" oceniło Polaka na 5,5. "W pierwszej połowie zmarnował szansę na gola, uderzając w stopę Radu. Wraz z upływem minut, malał jego wkład w ofensywę" - uargumentowano taką notę dla Recy. Z kolei portal sportface.it dał obrońcy SPAL ocenę 6,5. Gdyby Polak trafił do siatki, z pewnością zdaniem włoskich dziennikarzy, byłby jednym z najlepszych na boisku.

Skrót meczu SPAL - Genoa CFC (pudło Recy od 1:04):

SPAL zremisowało z Genoa CFC 1:1. Gola dla gospodarzy w 55. minucie zdobył Andrea Petagna, który wykorzystał rzut karny. Po chwili wyrównał Stefano Sturaro. W ligowej tabeli SPAL zajmuje dziewiętnaste miejsce i zdobyło dotychczas dziewięć punktów. Reca w tym sezonie wystąpił w dziesięciu meczach.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)