Liga Mistrzów. Niesamowity Erling Haaland. Piłkarz Red Bull Salzburg pobił kolejny rekord

Erling Haaland tworzy historię Ligi Mistrzów. Rewelacyjny 19-latek zdobył gola w piątym z rzędu spotkaniu fazy grupowej. Piłkarz Red Bull Salzburg jest pierwszym tak młodym graczem, który dokonał tej sztuki.

Łukasz Witczyk
Erling Braut Haland Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Erling Braut Haland
19-letni piłkarz jest jednym z objawień tego sezonu. Erling Braut Haaland w pięciu meczach Ligi Mistrzów strzelił już osiem bramek i jest w czołówce najlepszych strzelców tej edycji najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek klubowych. To między innymi dzięki Norwegowi Red Bull Salzburg wciąż ma szansę na to, by awansować do fazy pucharowej LM.

Haaland w meczu z KRC Genk (4:1) ustanowił rekord Ligi Mistrzów. Jest pierwszym nastoletnim piłkarzem, który w pięciu meczach fazy grupowej zdobywał co najmniej po jednej bramce. Nigdy wcześniej żaden gracz w tym wieku nie mógł popisać się takim osiągnięciem.

Norweg starcie z belgijskim zespołem rozpoczął na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 62. minucie, zdobył bramkę w 87. minucie i asystował przy trafieniu klubowego kolegi. Jednocześnie była to pierwsza asysta Haalanda w tej edycji Ligi Mistrzów.

Haaland imponuje strzelecką formą w tym sezonie. W dziewiętnastu rozegranych spotkaniach strzelił dwadzieścia siedem goli. Tyle samo zdobytych bramek ma Robert Lewandowski, ale potrzebował do tego dwudziestu meczów.