Serie A: Juventus FC - US Sassuolo. Mistrz Włoch zgubił punkty. Cristiano Ronaldo bez formy, Wojciech Szczęsny nie grał

Wojciech Szczęsny zobaczył z ławki rezerwowych trudny mecz dla Juventusu FC. Stara Dama zremisowała 2:2 z US Sassuolo, Gianluigi Buffon popełnił błąd, a Cristiano Ronaldo znów grał źle.

Leonardo Bonucci (z lewej) PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Leonardo Bonucci (z lewej)
Bramki Juventusu pilnował czterdziestoletni weteran Gianluigi Buffon, a między słupkami gości stanął nastoletni debiutant Stefano Turati. W pierwszej połowie obaj mieli tyle samo pracy i skapitulowali po jednym strzale.

Juventus FC prowadził dzięki uderzeniu Leonardo Bonuccego, ale przewagą nacieszył się tylko przez dwie minuty. Szybko i efektownie odpowiedział uderzeniem na 1:1 Jeremie Boga i taki wynik do przerwy oddawał sytuację na boisku. W strzałach było 6:5 dla Neroverdich, a w uderzeniach celnych 3:2. Ekipa Roberto De Zerbego stawiała opór piłkarzom z Turynu.

Kibice Juventusu żegnali schodzących na przerwę gospodarzy gwizdami. Może trochę przesadnymi, ale fakt jest taki, że mistrz Włoch marnował kolejną szansę na odniesienie przekonującego zwycięstwa w dobrym stylu. Usprawiedliwieniem dla leniwej postawy Bianconerich nie był mecz z Atletico Madryt w środku tygodnia.

Neroverdi nigdy wcześniej nie zapunktowali na terenie Juventusu, a gościli w tym miejscu sześć razy. Postawa US Sassuolo pozytywnie zaskakiwała nie tylko z powodu historii, ale też z powodu absencji Domenico Berardego oraz Andrei Consiglego. W 47. minucie Francesco Caputo strzelił gola na 2:1 dla zespołu z Reggio Emilia po serii błędów Juana Cuadrado, Matthijsa De Ligta oraz Gianluigiego Buffona. Całe trio zachowało się katastrofalnie i Juventus przegrywał.

Wynik gospodarzom mieli ratować Blaise Matuidi oraz Paulo Dybala. Argentyńczyk był ostatnią nadzieją, żeby zwiększyła się częstotliwość i jakość ataków Bianconerich. Juventus zaczął przeważać, ale przez ponad kwadrans nie potrafił drugi raz pokonać Stefano Turatiego. Debiutant prezentował się wyśmienicie i wyrastał na bohatera spotkania.

Dybala nie rezygnował z atakowania i potwierdził tym meczem, że jest najgroźniejszym obecnie piłkarzem w ofensywie Juventusu. W 67. minucie Argentyńczyk wywalczył rzut karny. Cristiano Ronaldo strzelił z jedenastki mocno oraz płasko na 2:2 i przerwał trwającą przez cały listopad niemoc strzelecką.

Portugalczyk wykonał plan minimum na ten mecz, ale poza tym prezentował się źle. Cristiano Ronaldo jest w niskiej formie i był jednym z winowajców w zakończonym remisem 2:2 meczu. Bianconeri otworzyli szansę na objęcie prowadzenia w tabeli przed Interem. Nerazzurri będą liderami, jeżeli wygrają ze SPAL-em.

Juventus FC - US Sassuolo 2:2 (1:1)
1:0 - Leonardo Bonucci 20'
1:1 - Jeremie Boga 22'
1:2 - Francesco Caputo 47'
2:2 - Cristiano Ronaldo (k.) 68'

Juventus: Gianluigi Buffon - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Matthijs De Ligt, Alex Sandro - Emre Can (54' Blaise Matuidi), Miralem Pjanić, Rodrigo Bentancur - Federico Bernardeschi (53' Paulo Dybala) - Gonzalo Higuain (79' Aaron Ramsey), Cristiano Ronaldo

Sassuolo: Stefano Turati - Jeremy Toljan, Marlon, Filippo Romagna, Georgios Kyriakopoulos - Francesco Magnanelli, Manuel Locatelli - Filip Djuricić (72' Mert Muldur), Hamed Junior Traore (62' Alfred Duncan), Jeremie Boga (90' Francesco Peluso) - Francesco Caputo

Żółte kartki: Pjanić (Juventus) oraz Djuricić, Locatelli, Toljan, Kyriakopoulos, Muldur (Sassuolo)