Premier League. Manchester United - Aston Villa. Kolejna strata punktów "Czerwonych Diabłów"

Manchester United kolejny raz zgubił punkty w Premier League. Tym razem remis z Old Trafford wywozi Aston Villa. To już 3. mecz z rzędu bez wygranej "Czerwonych Diabłów", a żaden z tych rywali nie należał do najbardziej wymagających.

Bartłomiej Bukowski
Anthony Martial (z lewej) i Matt Targett (z prawej) PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Anthony Martial (z lewej) i Matt Targett (z prawej)
Manchester w meczu z Aston Villą miał wiele do udowodnienia. Przede wszystkim chciał zmazać plamę, jaką była porażka z kazachską Astaną w czwartkowym meczu Ligi Europy.

Cóż, początek meczu, bardziej niż na jakiekolwiek odkupienie win, wskazywał na pogłębienie traumy fanów zebranych na Old Trafford.

Już w 11. minucie bowiem wynik spotkania otworzył Jack Grealish. Trzeba tu jednak przyznać, że zrobił to wyjątkowej urody strzałem. Anglik idealnie przymierzył z boku pola karnego i lekkim, podkręconym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki De Gei. Hiszpański bramkarz nawet nie drgnął.

W 29. minucie sytuacja mogła stać się jeszcze tragiczniejsza dla gospodarzy. Piłkę w siatce "Czerwonych Diabłów" umieścił bowiem Trezeguet. Wcześniej jednak na spalonym znajdował się Jack Grealish i sędzia bramki nie uznał.

W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że to właśnie Grealish był zdecydowanie najjaśniejszą postacią pierwszej połowy. Piłkarz gości raz za razem sprawiał ogromne problemy defensorom Manchesteru, przez co raz za razem był wycinany równo z trawą. To właśnie za faul na nim żółtą kartkę obejrzał Fred.

Trzeba jednak przyznać, że Manchester wcale nie był tłem dla rywali, mecz był dość wyrównany. Starania gospodarzy przyniosły skutek w 42. minucie, gdy po bardzo dobrym dośrodkowaniu Pereiry z głębi pola, gola zdobył Rashford. Chwilę później jednak bramkę tę uznano za trafienie samobójcze Toma Heatona.

Prawdziwy rollercoaster emocji kibice przeżyli jednak w drugiej połowie. Najpierw w 63. minucie 100% sytuacji nie wykorzystał Jack Grealish, któremu wystarczyło trafić w piłkę, by pokonać De Geę. Anglik jednak nie sprostał temu zadaniu. Po minucie natomiast sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Gola na 2:1 strzelił Lindelof. Nie długo jednak trwała radość trybun, gdyż zaledwie 2 minuty później wyrównał Tyrone Mings.

W końcówce to gospodarze byli bliżsi wyjścia na prowadzenie, jednak najpierw po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym, piłkę z odległości 3 metrów nad poprzeczką przeniósł Martial, a chwilę później po bardzo dobrej wrzutce Jamesa, wprost w Heatona uderzył Fred.

Manchester United - Aston Villa 2:2 (1:1)
0:1 - Jack Grealish 11'
1:1 - Tom Heaton (sam.) 42'
2:1 - Victor Lindelof 64'
2:2 - Tyrone Mings 66'

Manchester United: David De Gea - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harry Maguire, Brandon Williams (79' Luke Shaw) - Andreas Pereira, Fred - Daniel James, Juan Mata (74' Jesse Lingard), Marcus Rashford - Anthony Martial (82' Mason Greenwood).

Aston Villa: Tom Heaton - Frederic Guilbert, Ezri Konsa, Tyrone Mings, Matt Targett - John McGinn, Douglas Luiz, Conor Hourihane (81' Henri Lanabury) - Anwar El Ghazi (18' Trezegeut), Wesley, Jack Grealish.

Żółte kartki: Maguire, Fred, Williams (Manchester) oraz Guilbert (Aston Villa).