Liga duńska. Kolejny gol Kamila Wilczka. Polak śrubuje rekord

Kamil Wilczek zanotował 71. trafienie w duńskiej Superlidze. Nie pomogło to jednak jego zespołowi. Broendby IF przegrało z FC Kopenhaga 1:2.

Dominika Pawlik
Kamil Wilczek (z lewej) i Dusan Kuciak (z prawej) Newspix / Grzegorz Radtke / Na zdjęciu: Kamil Wilczek (z lewej) i Dusan Kuciak (z prawej)
Kamil Wilczek jest już legendą Broendby IF. Polak przed tygodniem zanotował swojego 70. gola w barwach klubu, przechodząc tym samym do historii. Pobił rekord Ebbe Sanda, zostając najskuteczniejszym napastnikiem zespołu od powstania klubu, czyli od 1991 roku.

Na tym jednak polski napastnik nie zamierza poprzestawać i nadal śrubuje ten rekord. W meczu 18. kolejki duńskiej Superligi trafił do bramki rywali po raz 16. w sezonie.
Wilczek już w szóstej minucie zdobył gola, ale FC Kopenhaga ruszyła do ataku. W 28. i 90. minucie bramki zdobył Victor Fischer, dzięki czemu gospodarze odnieśli zwycięstwo.

Broendby IF zajmuje 3. miejsce w tabeli ligi duńskiej. Ma na koncie 31 punktów. Pojedynek z FC Kopenhaga był istotny, bowiem zespół ten bezpośrednio wyprzedza ekipę Wilczka.

Czy Wilczek będzie królem strzelców ligi duńskiej?