Serie A. Piotr Zieliński doceniony przez "LGdS". "Rozjaśnił cienie"

Piotr Zieliński został wybrany przez "La Gazzetta dello Sport" najlepszym piłkarzem Napoli w meczu z Udinese. "Uratował posadę Ancelottiego", "rozjaśnił cienie" - piszą o Polaku dziennikarze słynnego dziennika.

Grzegorz Wojnarowski
Piotr Zieliński Getty Images / SSC NAPOLI/SSC NAPOLI / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
25-letni pomocnik "Azzurrich" w sobotnim spotkaniu strzelił swojego pierwszego gola w Serie A w tym sezonie. Po raz ostatni trafił do siatki w maju przeciwko Interowi Mediolan.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Napoli nie wygrało w lidze po raz siódmy z rzędu, ale polski pomocnik może uznać swój występ za udany. Statystyki Zielińskiego z Udine mówią same za siebie.

Bardzo dobrą postawę reprezentanta Polski dostrzegli dziennikarze "LGdS", którzy wybrali go najlepszym graczem Napoli. "Rozjaśnił cienie", "zasługuje na najlepszą ocenę za gola, który uchronił jego zespół przed porażką. Najszybciej dopadł do piłki po błędzie Mandragory i wykorzystał niespodziewaną okazję" - chwali Zielińskiego "La Gazzetta".

Najgorszym graczem w zespole Carlo Ancelottiego wybrano natomiast Lorenzo Insigne, który w pierwszej połowie grał bardzo słabo i w przerwie został zmieniony. "Potwierdziło się, że trudno gra się z kapitańską opaską na ramieniu" - komentuje nieudany występ napastnika "LGdS".

Po piętnastu kolejkach Napoli zajmuje 7. miejsce w tabeli Serie A. Do prowadzącego Interu traci aż 17 punktów.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Napoli wywalczy w tym sezonie miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów lub w jej eliminacjach?