PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zareagował na zachowanie kibiców. Chce zamknięcia jednego sektora

Podczas spotkania Śląska Wrocław z Legią Warszawa kibice gospodarzy odpalili pirotechnikę, przez co mecz został przerwany na ponad 10 minut. Działacze Śląska czekają na kary, ale też sami zgłosili wniosek o zamknięcie części stadionu.

Łukasz Witczyk
kibice Śląska Wrocław podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Legią Warszawa PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: kibice Śląska Wrocław podczas meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Legią Warszawa
Dobra forma Śląska Wrocław przełożyła się na zainteresowanie kibiców. Niedzielny mecz z Legią Warszawa (0:3) z trybun obserwowało 31 819 fanów. Część z nich nie potrafiła jednak zachować się w odpowiedni sposób. Podczas spotkania odpalono zakazaną pirotechnikę, co spowodowało jego przerwanie. Sędzia Piotr Lasyk zagroził, że jeśli sytuacja się powtórzy, zakończy mecz.

Działacze Śląska Wrocław zdają sobie sprawę z tego, że kary za zachowanie kibiców są nieuniknione. Dlatego klub sam zdecydował się zgłosić wniosek do wojewody dolnośląskiego o zamknięcie sektora B podczas najbliższego domowego spotkania PKO Ekstraklasy z Lechem Poznań, które zaplanowane jest na 14 grudnia.

"W związku z wydarzeniami podczas meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, klub zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o zamknięcie sektora B podczas meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Lech Poznań. WKS Śląsk Wrocław SA deklaruje daleko idącą pomoc w wykryciu sprawców oraz dalszą walkę z przypadkami naruszania prawa na Stadionie Wrocław" - przekazał klub w komunikacie.

Sektor B to trybuna zajmowana przez najzagorzalszych sympatyków wrocławskiego klubu. To tam podczas spotkania odpalono środki pirotechniczne. "Pomimo skrupulatnej kontroli i ujawnienia przez służby porządkowe dużych ilości niedozwolonych środków, podczas meczu odpalona została pirotechnika. Obecnie trwa analiza zapisów monitoringu mająca wykazać, w jaki sposób doszło do jej wniesienia na stadion" - dodał klub.