Serie A: rozczarowujący remis AC Milanu z US Sassuolo. Niezły występ Krzysztofa Piątka, ale bez gola

AC Milan powinien wygrać, ale tylko bezbramkowo zremisował przed własną publicznością z US Sassuolo w starciu 16. kolejki Serie A. Z niezłej strony podczas tego spotkania pokazał się Krzysztof Piątek, który był aktywny.

Tomasz Rosiński
Krzysztof Piątek Getty Images / Giuseppe Cottini / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Milan nie przegrał sześć ostatnich meczów z Sassuolo (5 triumfów oraz 1 remis) i był faworytem niedzielnej konfrontacji w Mediolanie. Podopieczni Stefano Piolego znajdują się na fali wznoszącej, bo niedawno zremisowali z SSC Napoli (1:1) i pokonali Parma Calcio 1913 (1:0) oraz Bologna FC (3:2).

Sam początek rywalizacji należał do mediolańczyków, którzy mocno ruszyli do ataku i co chwila gościli pod polem karnym zespołu z Sassuolo. Widoczny był Piątek, szukający gry ze swoimi klubowymi kolegami.

Rossoneri cierpliwie czekali na swoje okazje do strzelenia gola, które nadarzyły się po trzydziestu minutach potyczki. Najpierw do siatki sprzed pola karnego trafił Theo Hernandez, ale po chwili VAR wykazał, że wcześniej Franck Kessie zagrał futbolówkę ręką i sędzia tej bramki nie uznał.

Natomiast w 41. minucie Ismael Bennacer w sytuacji sam na sam minął Gianluca Pegolo, oddał uderzenie z około 20 metrów, lecz zbyt lekkie i jeden z przeciwników wybił piłkę na rzut rożny. Ostatecznie wynik przed przerwą nie uległ zmianie.

Od startu drugiej odsłony batalii do pracy zabrali się gracze AC Milan, którzy mocno nacierali na bramkę strzeżoną przez Pegolo. Celnie strzelali Krzysztof Piątek, Giacomo Bonaventura, Hakan Calhanoglu i Lucas Paqueta, ale golkiper US Sassuolo bronił bardzo skutecznie.

W 70. minucie powinno być 1:0 dla Rossonerich. Wówczas najpierw płasko przymierzył Calhanoglu, a z dobitką pospieszył. Jednakże Gianluca Pegolo znów nie dał się zaskoczyć.

Niespełna osiem minut później boisko opuścił Krzysztof Piątek, który rozegrał niezłe zawody. Polaka zmienił Rafael Leao i po chwili mógł zdobyć bramkę, ale futbolówka po jego zagraniu odbiła się od aluminium i wróciła do gry. W samej końcówce Leao trafił jeszcze w słupek. W końcowym rozrachunku goście szczęśliwie wywalczyli w Mediolanie punkt, a gospodarze mogą się czuć rozczarowani, że nie udało im się zwyciężyć.