Serie A. Sassuolo - Napoli: asysta Zielińskiego i świetna decyzja Milika. Zobacz gola po akcji Polaków (wideo)

Dopiero drugą asystę w tym sezonie zapisał na swoim koncie Piotr Zieliński. Bezpośrednio w bramkowej akcji dla Napoli uczestniczył również Arkadiusz Milik.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Arkadiusz Milik przepuszcza piłkę do Allana w meczu Serie A Sassuolo - Napoli Twitter / Eleven Sports / Arkadiusz Milik przepuszcza piłkę do Allana w meczu Serie A Sassuolo - Napoli
Po katastrofalnej pierwszej połowie SSC Napoli zasłużenie przegrywało z US Sassuolo 0:1. Wicemistrzowie Włoch przebudzili się dopiero po przerwie, a po akcji Polaków doprowadzili do wyrównania.

W 57. minucie z głębi pola prostopadle w kierunku Arkadiusza Milika zagrał Piotr Zieliński. Napastnik Napoli przepuścił jednak piłkę między nogami, co wykorzystał jego klubowy kolega - Allan. Brazylijczyk zabrał się w pole karne i świetnie strzelił pod poprzeczkę.

Dla Zielińskiego była to dopiero druga asysta w 22 meczu tego sezonu na wszystkich frontach. Pierwszą zanotował w ramach 2. kolejki Serie A w przegranym spotkaniu z Juventusem (3:4). Ponadto ma na koncie bramkę. Pod względem asyst dla Polaka najlepszy był premierowy sezon w Napoli - 2016/2017, gdy zanotował 6 skutecznych ostatnich podań.

Ostatecznie Napoli pokonało na wyjeździe Sassuolo 2:1. Bramka na wagę zwycięstwa padła w doliczonym czasie gry. Więcej o meczu TUTAJ.

Czy Piotr Zieliński będzie zanotuje w tym sezonie minimum 6 asyst?