Boxing Day w The Championship: Kiepska kolejka Polaków. Krystian Bielik nie dograł pierwszej połowy

Święty Mikołaj nie był hojny w Boxing Day dla polskich piłkarzy w Championship. Czystego konta nie zachowali Kamil Grabara i Bartosz Białkowski, a Krystian Bielik został zmieniony przed końcem pierwszej połowy meczu z Wigan Athletic.

Krzysztof Sędzicki
Krystian Bielik Getty Images / MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Krystian Bielik
W 24. kolejce zaplecza Premier League w pojedynku sąsiadów Cardiff City podejmowało Millwall, w którym bramki broni Bartosz Białkowski. Polski bramkarz na koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy musiał wyciągnąć piłkę z siatki po strzale Adena Flinta. Cztery minuty później wynik meczu na 1:1 ustalił Jed Wallace.

Sprawdź też: Chelsea - Southampton. Jan Bednarek i spółka sprawili niespodziankę w Boxing Day

Także Kamil Grabara i jego koledzy z Huddersfield nie mieli w Boxing Day powodów do radości. Middlesbrough, które przed tą kolejką znajdowało się za nimi, przeskoczyło na osiemnaste miejsce w tabeli. Wygraną 1:0 dało trafienie Djeda Spence'a.

"Rozczarowująca przegrana" - tak o porażce z Nottingham Forest napisano na profilu Hull City na Twitterze. Tygrysy przegrały 0:2 po dwóch bramkach Lewisa Grabbana, w tym pierwszej z karnego. Kamil Grosicki był aktywny i zaliczył kilka strzałów, ale nie znalazł drogi do siatki rywali.

Tylko remis z ostatnim w tabeli Wigan przytrafił się ekipie Derby County, w której występuje Krystian Bielik. 21-letni obrońca już w 22. minucie meczu zarobił żółtą kartkę, a zanim arbiter zakończył pierwszą połowę, już został zmieniony przez Maxa Birda.

Cardiff City - Millwall FC 1:1 (0:0)
1:0 - Aden Flint 59'
1:1 - Jed Wallace 63'

Hull City - Nottingham Forest 0:2 (0:1)
0:1 - Lewis Grabban 7' - z karnego
0:2 - Lewis Grabban 82'

Middlesbrough - Huddersfield Town 1:0 (1:0)
1:0 - Djed Spence 37'