Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jagiellonia Białystok rozpoczyna świętowanie stulecia klubu. Działacze i kibice odebrali symboliczne klucze do miasta

W 2020 roku Jagiellonia Białystok będzie świętować stulecie. Obchody rozłożono na 12 miesięcy. Pierwszym gestem w tym kierunku było przekazanie władzom i kibicom klubu symbolicznych kluczy do miasta przez jego prezydenta Tadeusza Truskolaskiego.
Kuba Cimoszko
Kuba Cimoszko
piłkarze Jagiellonii Białystok Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii Białystok

30 maja 2020 roku minie 100 lat od pierwszego meczu rozegranego przez drużynę 42. Pułku Piechoty, czyli protoplastę Jagiellonii Białystok. Z tego powodu najbliższy czas jest szczególny dla klubu, który planuje rozłożenie świętowania jubileuszu na całe 12 miesięcy. - Będzie je widać w całym mieście - zapewnia rzecznik prasowy Kamil Świrydowicz.

Czytaj także: 42. Pułk Piechoty, czyli "Dzieci Białegostoku" - tak powstała Jagiellonia

Pierwszą częścią obchodów było przekazanie władzom i kibicom Jagi symbolicznych kluczy do miasta przez jego prezydenta Tadeusza Truskolaskiego. Krótka uroczystość odbyła się podczas Sylwestra Miejskiego, a tuż przed północą odebrali je Przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Strzałkowski oraz redaktor strony internetowej jagiellonia.net (najbardziej znany portal fanów tego klubu - przyp. red.) Andrzej Jakubowski.

- Tym symbolicznym gestem rozpoczynamy obchody stulecia istnienia Jagiellonii. Pamiętajmy, że to klub, który jest dumą nie tyko miasta, ale i całego regionu. Wszystkim kibicom życzę mistrzostwa Polski, które nam się po prostu należy - powiedział Strzałkowski.

Czytaj także: Jagiellonia ma nowy ośrodek treningowy

- Prezesom, działaczom, trenerom, piłkarzom i kibicom... Wszystkim życzę, aby osiągnęli historyczny sukces! Wiem, że to trudne zadanie, ale wiara czyni cuda - podkreślił Truskolaski.

Niebawem powinny zostać zaprezentowane koszulki, w których Jagiellonia będzie grać w szczególnym dla siebie 2020 roku. Ciągle trwają także rozmowy między klubem a kibicami dotyczące herbu, jaki ma być używany w tym czasie. Najważniejszym punktem obchodów ma być zaś mecz, na który przypadnie oficjalne świętowanie (będzie to pierwsze starcie w nowym sezonie PKO Ekstraklasy na własnym stadionie lub specjalnie zorganizowane spotkanie towarzyskie z jedną z europejskich drużyn - przyp. red.).

Warto zaznaczyć, że w sprzedaży pojawiły się pierwsze produkty związane ze stuleciem białostockiego klubu. W internecie można zaś obejrzeć specjalnie stworzony film z podziękowaniami dla kibiców za dotychczasowe lata. 

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×