Puchar Anglii: "polski" mecz bez Polaków. Awans Southampton do IV rundy

Southampton FC pokonał Huddersfield Town 2:0 w III rundzie Pucharu Anglii. W kadrach na to spotkanie nie znaleźli się obrońca Świętych Jan Bednarek, ani bramkarz pierwszoligowca Kamil Grabara.

Krzysztof Sędzicki
Ralph Hasenhuttl cieszy się razem z Jamesem Wardem-Prowse'em Getty Images / Dan Istitene / Na zdjęciu: Ralph Hasenhuttl cieszy się razem z Jamesem Wardem-Prowse'em
Wynik w spotkaniu na St Mary's Stadium otworzył 19-letni William Smallbone w 47. minucie, a decydujący cios 40 minut później zadał jego rówieśnik, Jake Vokins. W 1/32 finału nie powiodło się m.in. Brighton and Hove Albion, które przegrało u siebie 0:1 z Sheffield Wednesday.

Pozostałe kluby Premier League radziły sobie w kratkę. Aston Villa uległo na wyjeździe Fulham 1:2 po golach Knockaerta i Artera. Norwich bez większych problemów pokonało Preston North End 4:2. Hat tricka w tym spotkaniu ustrzelił 18-letni Adam Idah.

Powtórzone spotkanie czeka ekipę Watford FC, która do przerwy prowadziła z występującym w League One Tranmere Rovers 3:0, ale całą przewagę straciła w drugiej połowie.

Brentford FC - Stoke City 1:0 (1:0)
1:0 - Marcondes 43'

Brighton and Hove Albion - Sheffield Wednesday 0:1 (0:0)
0:1 - Reach 65'

Cardiff City - Carlisle United 2:2 (0:2)

2:1 - Arter 74'

Oxford United - Hartlepool United 4:1 (0:1)
0:1 - Kitching 9'
1:1 - Hall 52'
2:1 - Baptiste 66'
3:1 - Fosu 85'
4:1 - Taylor 87' - z karnego

Preston North End - Norwich City 2:4 (0:3)

2:2 - Loader 66'

Southampton FC - Huddersfield Town 2:0 (0:0)

Czerwona kartka: Pereyra (Watford) 89'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)