Jedenastka najdroższych piłkarzy świata. Ich wartość przekracza miliard euro

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Michael Regan / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
zdjęcie autora artykułu

W jedenastce najdroższych piłkarzy na świecie nie ma Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. Każdy trener jednak oddałby wiele, aby móc poprowadzić taki zespół.

CIES na co dzień zajmuje się analizowaniem rynku transferowego i co roku wycenia piłkarzy pięciu największych lig w Europie (Bundesliga, Serie A, Premier League, Ligue 1 i La Liga). Tym razem ranking wygrał Kylian Mbappe, którego wyceniono na 265,2 mln euro.

Transfery. Media: jest oficjalna oferta kupna Krzysztofa Piątka! >> Brytyjski "The Sun" na podstawie danych opracował jedenastkę najdroższych piłkarzy na świecie. Zdecydowano się na ustawienie 4-3-3, a w drużynie zabrakło miejsca dla tych, którzy są uważani za najlepszych, czyli Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.

Atak tworzą Raheem Sterling, Mbappe i Mohamed Salah. W pomocy są James Maddison, Rodri oraz Dele Alli. Z kolei linia obrony składa się z Andrew Robertsona, Clementa Lengleta, Virgila van Dijka i Trenta Alexandra-Arnolda. Na bramce znajdziemy Alissona.

Jedenastka najdroższych piłkarzy świata wg danych CIES (w nawiasie wartość w milionach euro).

Alisson (87,6) - Trent Alexander-Arnold (110,5), Virgil van Dijk (92,7), Clement Lenglet (80,2), Andrew Robertson (76,8) - Dele Alli (95,3), Rodri (99,8), James Maddison (112,4) - Mohamed Salah (175,1), Kylian Mbappe (265,2), Raheem Sterling (223,7).

Transfery. Lukas Podolski chce zarabiać fortunę w Meksyku. Pojawiła się też oferta z Malezji >> Łączna wartość całej jedenastki to prawie 1,5 miliarda euro! Choć nie ma w niej wielu gwiazd futbolu, to i tak każdy trener chciałby prowadzić taki zespół.

ZOBACZ WIDEO: Serie A. Wojciech Szczęsny z nowym kontraktem! Michal Pol zachwycony formą Polaka

Źródło artykułu: