Manchester United - Manchester City. Cudowny gol Bernardo Silvy (wideo)

Fantastycznym strzałem popisał się Bernardo Silva w meczu Pucharu Ligi Angielskiej Manchester United - Manchester City (1:3). Portugalczyk uderzył nie do obrony sprzed pola karnego.

Bartosz Zimkowski
gol Bernardo Silvy Materiały prasowe / Dugout / Na zdjęciu: gol Bernardo Silvy

To był w pierwszej połowie. Manchester City prowadził z Manchesterem United aż 3:0, a worek z bramkami otworzył Bernardo Silva. Portugalczyk zszedł z piłką z prawej strony do środka i huknął jak z armaty sprzed pola karnego. David de Gea był bez szans.

Jeszcze przed przerwą Riyad Mahrez minął de Geę i podwyższył prowadzenie na 2:0. Pod koniec pierwszej połowy pecha miał Andreas Pereira, który został nabity piłką i to jemu zapisano samobójcze trafienie.

W drugiej odsłonie Marcus Rashford strzelił honorowego gola dla Czerwonych Diabłów. Man Utd ma jeszcze szanse na awans do finału Pucharu Ligi Angielskiej, ale musieliby wygrać na Etihad Stadium różnicą przynajmniej trzech goli.

Rewanż zaplanowano na 29 stycznia. Początek meczu o godz. 20:45.

Manchester United - Manchester City 1:3 (0:3)
0:1 - Bernardo Silva 17'
0:2 - Riyad Mahrez 33'
0:3 - Andreas Pereira (sam.) 39'
1:3 - Marcus Rashford 70'