Serie A: Fiorentina pokonała SPAL. Bartłomiej Drągowski nie skapitulował, Thiago Cionek "zamieszany" w straconego gola

W niedzielę w Serie A wygrywają gospodarze. ACF Fiorentina zwyciężyła 1:0 ze SPAL-em, a na boisku spotkali się Bartłomiej Drągowski i Thiago Cionek. Na włoskich stadionach zaprezentowali się również Teodorczyk oraz Skorupski.

radość piłkarzy Fiorentiny Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: radość piłkarzy Fiorentiny
ACF Fiorentina zagrała drugi mecz pod wodzą Giuseppe Iachiniego. W debiucie tego szkoleniowca zabrakło kilku minut do odniesienia przełomowego zwycięstwa. Bologna FC pokonała Bartłomieja Drągowskiego i wyrównała na 1:1 w doliczonym czasie. Na komplet punktów piłkarze z Toskanii musieli poczekać jeszcze przez tydzień, a wywalczyli go, pokonując 1:0 SPAL.

Tym razem Drągowski nie skapitulował przez całe spotkanie. 90 minut rozegrał w pokonanym zespole Thiago Cionek i to on dał się przepchnąć przez Germana Pezzellę zanim ten strzelił decydującego gola po dośrodkowaniu Ericka Pulgara z rzutu rożnego. Sędzia nie gwizdnął przewinienia na reprezentancie Polski, choć ten domagał się reakcji. Arkadiusz Reca wrócił na ławkę rezerwowych SPAL-u po kontuzji, był tam również Bartosz Salamon.

Udinese Calcio zwyciężyło 3:0 z US Sassuolo i był to mecz pod znakiem trójki. Zebrette wygrali trzeci raz z rzędu, a Neroverdi ponieśli trzecią porażkę z kolei. Piłkarze z Udine prowadzili od 14. minuty dzięki strzałowi Stefano Okaki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie przeprowadzili zabójcze kontrataki. Wynik ustalił Rodrigo De Paul, który umieścił piłkę w bramce w trzecim spotkaniu z rzędu. Łukasz Teodorczyk grał od 85. minuty i zdążył oddać jedno uderzenie celne, które obronił Andrea Consigli.

W czwartek piłkarze Torino FC wybiegali 120 minut w meczu Pucharu Włoch z Genoą CFC. Na szczęście dla siebie wywalczyli awans do ćwierćfinału w konkursie rzutów karnych. W niedzielę podjęli innych Rosoblu, tym razem z Bolonii. Był to jeden z czterech meczów w 19. kolejce między drużynami, które były przed jej rozpoczęciem w górnej połowie tabeli. Zmęczeni gospodarze ruszyli na początku do ataku, a zwycięstwo 1:0 dał im gol Alejandro Berenguera zdobyty w 11. minucie. Hiszpan pokonał Łukasza Skorupskiego po podaniu Andrei Belottego.