KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PKO Ekstraklasa. Jest porozumienie w Wiśle Kraków. Błaszczykowski, Jażdżyński i Królewski zostają

Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski dalej będą zarządzać piłkarską spółką. Wisła Kraków SA wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Jakub Błaszczykowski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

W styczniu zeszłego roku Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski pożyczyli upadającej Wiśle SA 4 mln zł za prawo do kierowania piłkarską spółką. Towarzystwo Sportowe Wisła miało czas do końca roku, aby oddać pieniądze.

31 grudnia Jażdżyński informował, że cała trójka nie otrzymała odpowiedniej oferty, a brak kontroli nad długiem i wciąż nieregulowana kwestia nazwy "Wisła Kraków" stanowią dużą przeszkodę w poszukiwaniu inwestorów.

W związku z tym pojawiła się propozycja przedłużenia dotychczasowego stanu o kolejne 12 miesięcy, która właśnie weszła w życie. "W środę 15 stycznia Wisła Kraków SA i Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków podpisały aneks do umowy zawartej przed rokiem, na mocy którego dotychczasowe porozumienie zostało przedłużone do 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że piłkarską spółką w dalszym ciągu zarządzać będzie trójka Pożyczkodawców - Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdżyński i Jarosław Królewski" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na Twitterze Jażdżyński poinformował, że teraz Wisłę czeka kolejne wyzwanie - utrzymanie się w Ekstraklasie. Po 20 kolejkach "Biała Gwiazda" zajmuje przedostatnią pozycję i ma 4 punkty straty do bezpiecznej strefy.

"Drugi raz w ciągu 12 miesięcy podpisałem dokumenty ratujące WislaKrakowSA przed bankructwem. Wtedy było to zwycięstwo, dziś piłkarska Wisła poniosła porażkę. Teraz walka o utrzymanie - wzmocnimy drużynę na ile to możliwe. To będzie trudny czas - wsparcie kibiców będzie kluczowe" - napisał na Twitterze jeden z pożyczkodawców.

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Socios przekazali Wiśle Kraków 1,24 mln zł

Czytaj teżPKO Ekstraklasa. Wisła Kraków przed najważniejszą rundą w historii. Nikt nie chce być grabarzem Białej Gwiazdy

ZOBACZ WIDEO: Kamil Kosowski komentuje sytuację Wisły Kraków. "Serce boli. Spadek z Ekstraklasy trzeba brać pod uwagę"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×