Puchar Włoch: Fiorentina znokautowała Atalantę w dziesięciu. Bartłomiej Drągowski odpoczywał

ACF Fiorentina strzeliła zwycięskiego gola na 2:1 grając przeciwko Atalancie w dziesięciu. Finalista poprzedniej edycji Pucharu Włoch z Bergamo odpadł tym razem po jednym meczu.

Federico Ceccherini (przy piłce) Getty Images / Claudio Villa / Na zdjęciu: Federico Ceccherini (przy piłce)
Giuseppe Iachini rozpoczął pracę w roli trenera ACF Fiorentiny od trzech meczów bez porażki. Jest w tym wszystkim nawet niedosyt, ponieważ przed zwycięstwami ze SPAL-em i z Atalantą jego drużyna zremisowała 1:1 z Bologną FC wskutek gola straconego w doliczonym czasie. Viola łapie wiatr w żagle po rozstaniu z Vincenzo Montellą.

Fiorentina była niebezpieczna w meczu Pucharu Włoch z Atalantą i po pierwszej połowie prowadziła 1:0. Patrick Cutrone strzelił gola już w 11. minucie debiutu w podstawowym składzie Violi. Napastnik wypożyczony z Wolverhampton Wanderers trafił do odsłoniętej bramki po składnej wymianie podań gospodarzy. Świetnie wypatrzył go Dalbert Henrique.

Najlepsza ofensywa Serie A musiała odrabiać stratę tak jak w poprzednim meczu z Interem. W zeszłym i w obecnym sezonie Atalanta straciła minimum gola we wszystkich spotkaniach z Fiorentiną, ale przegrała dotąd tylko jedno z nich. W środę powinien wyrównać już Mario Pasalić, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Przed drugą połową wszedł na boisko z ławki rezerwowych Josip Ilicić, a w 57. minucie Alejandro Gomez. Atalanta wzmocniona swoimi liderami osiągnęła przewagę i stwarzała coraz więcej sytuacji podbramkowych. Ilicić strzelił gola na 1:1 w 67. minucie po podaniu Rusłana Malinowskiego, a na domiar dobrego dla zespołu z Bergamo od 70. minuty grał jedenastu na dziesięciu wskutek drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki dla Germana Pezzelli.

Fiorentina nie grała w galowym składzie, była osłabiona, mimo to ona zdołała rozstrzygnąć mecz. W 84. minucie Pol Lirola zaskoczył piłkarzy z Bergamo rajdem w pole karne i po otrzymaniu podania w tempo od Ericka Pulgara strzelił na 2:1 dla gospodarzy.

Bartłomiej Drągowski odpoczywał na ławce rezerwowych zespołu ze Stadio Artemio Franchi. Był tam również Szymon Żurkowski.

ACF Fiorentina - Atalanta BC 2:1 (1:0)
1:0 - Patrick Cutrone 11'
1:1 - Josip Ilicić 67'
2:1 - Pol Lirola 84'

Fiorentina: Pietro Terracciano - Nikola Milenković, German Pezzella, Federico Ceccherini - Pol Lirola, Marco Benassi, Erick Pulgar, Gaetano Castrovilli, Dalbert Henrique - Patrick Cutrone (73' Martin Caceres), Dusan Vlahović (88' Federico Chiesa)

Atalanta: Pierluigi Gollini - Berat Djimsiti, Mattia Caldara (77' Jose Luis Palomino), Andrea Masiello (57' Alejandro Gomez) - Hans Hateboer, Marten De Roon, Remo Freuler (46' Josip Ilicić), Robin Gosens - Mario Pasalić, Rusłan Malinowski - Luis Muriel

Żółte kartki: Pezzella, Dalbert (Fiorentina) oraz Caldara, Djimsiti (Atalanta)

Czerwona kartka: German Pezzella (Fiorentina) /70' - za drugą żółtą/