Puchar Włoch: Lazio bezlitosne dla Cremonese. Wielka rewolucja w składzie

Dublerzy nie zawiedli. Simone Inzaghi wymienił prawie wszystkich piłkarzy z galowego składu, mimo to Lazio zwyciężyło 4:0 z US Cremonese w meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch.

Ciro Immobile PAP/EPA / Maurizio Brambatti / Na zdjęciu: Ciro Immobile
Na Lazio w Pucharze Włoch można liczyć. Klub jest na czwartym miejscu w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek. W tej dekadzie było cztery razy w finale i dwukrotnie podniosło trofeum. Teraz jest jego obrońcą. Pytanie brzmi, czy Biancocelesti będą zainteresowani zażartą walką o kolejny sukces w Coppa Italia, skoro dysponują wąską kadrą, a stoją przed niepowtarzalną szansą spełnienia marzenia o awansie do Ligi Mistrzów. We wtorek zagrali drugim składem, mimo to spokojnie odprawili drugoligowca.

Nie wystąpili Thomas Strakosha, Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva, Luis Alberto czy Manuel Lazzari. Z głębokich rezerw zostali wyciągnięci Silvio Proto, Patric, Valon Berisha oraz Bobby Adekanye. Z galowego zestawienia pozostali tylko reprezentanci Włoch Francesco Acerbi i Ciro Immobile.

Po pierwszej połowie było 2:0 i żadnego z goli nie strzelił Ciro Immobile. Do bramki trafili głodni gry dublerzy Patric oraz Marco Parolo. Najlepszy strzelec Serie A pozostał na boisku i było warto, ponieważ w 58. minucie trafił na 3:0 z rzutu karnego po faulu Michele Castagnettego na Bastosie. Immobile zdobył 109. gola dla Lazio i awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów strzelców klubu przed Bruno Giordano.

W 73. minucie za Ciro wszedł Joseph Minala, o którym kiedyś włoska prasa informowała, że zamiast 17, ma 42 lata. Ze względu na swój dojrzały wygląd stał się bohaterem memów. Wynik na 4:0 ustalił w 89. minucie inny Afrykańczyk - Bastos.

Lazio wygrało 12 meczów z rzędu na krajowym podwórku. Na passę rzymian składa się 10 zwycięstw w Serie A, jedno w pojedynku o Superpuchar Włoch i to wtorkowe. Następnym przeciwnikiem Biancocelestich w Coppa Italia będzie SSC Napoli.

Lazio - US Cremonese 4:0 (2:0)
1:0 - Patric 10'
2:0 - Marco Parolo 26'
3:0 - Ciro Immobile (k.) 58'
4:0 - Bastos 89'

Lazio: Silvio Proto - Bastos, Luiz Felipe (60' Andre Anderson), Francesco Acerbi - Patric, Marco Parolo, Danilo Cataldi (60' Djavan Anderson), Valon Berisha, Jony - Bobby Adekanye, Ciro Immobile (73' Joseph Minala)

Cremonese: Michael Agazzi (30' Nicola Ravaglia) - Antonio Caracciolo, Matteo Bianchetti, Emanuele Terranova - Nadir Zortea (54' Reda Boultam), Mariano Arini (71' Luca Valzania), Michele Castagnetti, Francesco Deli, Francesco Renzetti - Simone Palombi, Daniel Ciofani

Żółte kartki: Felipe (Lazio) oraz Castagnetti, Deli (Cremonese)