Sparing. Lechia - Chojniczanka: gdańszczanie niespodziewanie przegrali z pierwszoligowcem

Chojniczanka Chojnice niespodziewanie pokonała w meczu kontrolnym Lechię Gdańsk 3:2. Pierwszoligowiec imponująco zagrał w końcówce pierwszej połowy, a po zmianie stron biało-zieloni potrafili tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Sebastian Zwiewka
piłkarze Lechii Gdańsk Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Lechii Gdańsk
Lechia Gdańsk już w sobotę poleci na zgrupowanie do tureckiego Belek. Piotr Stokowiec przed wylotem postanowił jednak sprawdzić jeszcze dyspozycję swoich piłkarzy i nie wygląda ona najlepiej. Chojniczanka Chojnice bez większych problemów wygrała w Trójmieście 3:2. Mecz odbył się w Gdańsku przy ulicy Traugutta 29.

Decyzją gospodarzy spotkanie zostało rozegrane bez udziału publiczności. Już w 4. minucie wynik otworzył Flavio Paixao, który wykorzystał podanie od Lukasa Haraslina. Radość gdańszczan nie trwała długo, bo w 13. minucie wyrównał Jacek Podgórski. Piłkarz Chojniczanki popisał się ładnym uderzeniem z dystansu. Później spotkanie się wyrównało i nie brakowało okazji strzeleckich.

Przyjezdni z Chojnic jeszcze przed przerwą wymierzyli dwa ciosy. Mateusz Kuzimski w 36. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Sześć minut później wynik strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego "poprawił" Bartosz Wolski. Na drugą połowę wyszły zupełnie dwie inne jedenastki. Lechiści próbowali odrobić stratę, aby przynajmniej zremisować z niżej notowanym przeciwnikiem. Nic z tych rzeczy - udało się zaledwie zdobyć kontaktowego gola za sprawą trafienia Jaroslava Mihalika. Słowak skorzystał z asysty Daniela Łukasika i przedłużył nadzieje na lepszy rezultat. W Gdańsku więcej bramek jednak nie padło i biało-zieloni musieli uznać wyższość najsłabszej drużyny Fortuna I ligi.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3 (1:3)
1:0 - Flavio Paixao 4'
1:1 - Jacek Podgórski 13'
1:2 - Mateusz Kuzimski 36'
1:3 - Bartosz Wolski 42'
2:3 - Jaroslav Mihalik 75'

Lechia Gdańsk: Maciej Woźniak - Karol Fila (46' Paweł Żuk), Filip Dymerski (46' Rafał Kobryń), Mario Maloca (46' Daniel Łukasik), Conrado Buchanelli Holz (46' Filip Mladenović) - Egy Maulana Vikri (46' Jaroslav Mihalik), Tomasz Makowski (46' Maciej Gajos), Kacper Urbański (46' Jakub Kałuziński), Patryk Lipski (46' Marcel Wszołek), Lukas Haraslin (46' Żarko Udovicić) - Flavio Paixao (46' Jakub Arak) (65' Kacper Sezonienko).

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz (46' Andrzej Witan) - Jacek Podgórski (46' Jan Mudra), zawodnik testowany (46' Matic Zitko), Seweryn Michalski (46' Mateusz Bartosiak), Krystian Wachowiak (46' Przemysław Pietruszka) - Aghvan Papikyan (46' Marcin Rajch), Maciej Spychała (46' Michal Obrocnik), Oskar Paprzycki (46' Kamil Kurowski), Bartosz Wolski (46' Mateusz Żukowski), Aleksander Jagiełło (46' Emil Drozdowicz) - Mateusz Kuzimski (46' Janusz Surdykowski).