Niespodzianka w The Championship. Kolejna porażka Leeds United Mateusza Klicha

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich
Getty Images / Alex Dodd - CameraSport / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Kryzys Leeds United trwa. Wicelider The Championship przegrał w 28. kolejce na wyjeździe z Queens Park Rangers 0:1. Niemal cały mecz w barwach gości rozegrał Mateusz Klich.

The Peacocks (Pawie) od 14 grudnia wygrali zaledwie jeden z siedmiu meczów. Okres świąteczno-noworoczny okazał się dla nich wręcz tragiczny. Ekipa Marcelo Bielsy chciała przełamać się w starciu z piętnastą drużyną tabeli. QPR także w ostatnich meczach nie radziło sobie dobrze.

Jednak już w 20. minucie drużyna z zachodniej części Londynu objęła prowadzenie. Trzynastego gola w tym sezonie zdobył Nahki Wells. Doskonałą okazję do wyrównania miał w drugiej połowie Patrick Bamford, lecz nie wykorzystał rzutu karnego. Frustracja w ekipie Leeds była ogromna, a jej dowodem była czerwona kartka dla Kalvina Phillipsa w 88. minucie.

Mateusz Klich w barwach ekipy przyjezdnej rozegrał 87 minut. Tuż przed upływem podstawowego czasu gry został zmieniony przez Jordana Stevensa. Jednak ani ta zmiana, ani żadna inna nie przyniosły zmiany rezultatu. Niższe miejsce w tabeli jeszcze drużynie z Leeds grozi, bo różnica między nią a trzecim Fulham FC wynosi cztery punkty.

W następnej kolejce Leeds United poszuka punktów w meczu z Millwall FC 28 stycznia.

Queens Park Rangers - Leeds United 1:0 (1:0) 1:0 - Nahki Wells 20'

Czy Leeds United awansuje do Premier League?