PKO Ekstraklasa. Sparing: Górnik Zabrze rozbił AS Trencin. Wszystkie gole padły po rzutach karnych

W rozegranym na Cyprze meczu sparingowym Górnik Zabrze pokonał słowacki AS Trencin 3:1. Polski zespół wszystkie bramki zdobył po rzutach karnych. Dwa z nich wykorzystał Kamil Zapolnik, a jeden Igor Angulo.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabrze Newspix / Michał Nowak / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
Dla śląskiego zespołu był to czwarty mecz sparingowy w trakcie zimowych przygotowań. Wcześniej zabrzanie odnieśli jedno zwycięstwo, raz zremisowali i w jednym starciu musieli uznać wyższość przeciwnika. W meczu z AS Trencin Górnik stworzył sobie kilka okazji do zdobycia gola, ale wszystkie bramki polski zespół zdobył po rzutach karnych.

Prowadzenie Górnik objął w 18. minucie. Chwilę wcześniej w polu karnym sfaulowany został Igor Angulo, który następnie podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i zdobył gola. Do przerwy bramki już nie padły, choć bramkarze obu drużyn musieli wykazywać się swoimi umiejętnościami.

Trener Marcin Brosz w drugiej połowie wymienił całą jedenastkę, by sprawdzić formę swoich podopiecznych. Górnik w 52. minucie zdobył drugiego gola, a tym razem rzut karny wykorzystał Kamil Zapolnik, który w końcówce jeszcze raz zamienił jedenastkę na bramkę. AS Trencin odpowiedział trafieniem Davida Depetrisa w 86. minucie.

Górnik Zabrze - AS Trencin 3:1 (1:0)
1:0 - Igor Angulo (k.) 18'
2:0 - Kamil Zapolnik (k.) 52'
3:0 - Kamil Zapolnik (k.) 84'
3:1 - David Depetris 86'

Skład Górnika Zabrze:

I połowa: Martin Chudy - Boris Sekulić, Aleksander Paluszek, Paweł Bochniewicz, Erik Janza - Szymon Matuszek - David Kopacz (28' Daniel Ściślak), Erik Jirka, Łukasz Wolsztyński, Jesus Jimenez - Igor Angulo.

II połowa: Tomasz Loska - Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Adrian Gryszkiewicz - Mateusz Matras, Filip Bainović, Kamil Zapolnik, Daniel Ściślak (76' Alasana Manneh), Michał Rostkowski - Piotr Krawczyk.