Puchar Anglii. "Nas tam nie będzie". Juergen Klopp o powtórce ze Shrewsbury

Menedżer Liverpoolu Juergen Klopp zapowiedział, że wystawi rezerwy w meczu 4. rundy Pucharu Anglii, ponieważ już wcześniej obiecał swoim podopiecznym, że w tym terminie będą mieć ferie zimowe.

Piotr Bobakowski
Juergen Klopp YouTube / Liverpool FC / Na zdjęciu: Juergen Klopp
Liverpool FC będzie potrzebować powtórki w 4. rundzie Pucharu Anglii po niedzielnym remisie ze Shrewsbury Town (2:2). W pojedynku na Montgomery Waters Meadow The Reds do 65. minuty prowadzili 2:0, ale pozwolili gospodarzom na wyrównanie strat.

Drugi mecz odbędzie się na Anfield we wtorek 4 lutego. Problem w tym, że Premier League w tym sezonie tak podzielił 26. kolejkę (odbędzie się w dwóch turach), żeby każdy z zespołów miał 14-dniową przerwę od rywalizacji ligowej.

Powtórka w Pucharze Anglii powoduje jednak, że piłkarze Liverpoolu mieliby krótszą przerwę. Stąd decyzja menedżera Juergena Kloppa o wystawieniu rezerw przeciwko Shrewsbury.

ZOBACZ: Transfery. Liverpool poluje na piłkarza Realu Madryt. Isco na celowniku, ale jest też alternatywa >>

- Już dwa tygodnie temu powiedziałem chłopcom, że będziemy mieli ferie zimowe, co oznacza, że ​​nas tam (w meczu Pucharu Anglii - przyp. red.) nie będzie. Wiem, że to nie jest zbyt popularne, ale tak to widzę. Premier League poprosiła nas o przestrzeganie przerwy zimowej. Tak właśnie postępujemy. Jeśli FA tego nie przestrzega, nic na to nie poradzimy. Nie będzie nas tam - zapowiedział Klopp, cytowany przez BBC.

ZOBACZ: Poruszający film na 75. rocznicę wyzwolenia Auschwitz. Klopp, Lampard i Fabiański apelują o pamięć >>

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)