Puchar Anglii. Shrewsbury Town - Liverpool FC: sensacja! III-ligowiec zatrzymał The Reds i w nagrodę zagra na Anfield

Sensacja w Shrewsbury! W 1/16 finału Liverpool FC tylko zremisował na wyjeździe z zespołem Shrewsbury Town (League One) 2:2 i będzie powtórka meczu.

Tomasz Rosiński
piłkarze Liverpool FC PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: piłkarze Liverpool FC
Co oczywiste Liverpool był zdecydowanym faworytem starcia z III-ligowym Shrewsbury i liczył na zwycięstwo, a zarazem wykonanie kolejnego kroku w kierunku zdobycia krajowego pucharu. Trener Juergen Klopp jak to ma w zwyczaju w tych rozgrywkach posłał do boju przede wszystkim młodzież z Harvey'em Elliott'em (16 lat) na czele.

The Reds zgodnie z przewidywaniami od początku rywalizacji narzucili swój styl gry. Przyjezdni spokojnie rozgrywali swoje ataki pozycyjne, a wyszli na prowadzenie w 15. minucie potyczki. Wówczas dokładne, prostopadłe podanie zagrał Pedro Chirivella, zaś w sytuacji sam na sam Maxa O'Leary'ego pokonał Curtis Jones.

Później liderzy Premier League zdecydowanie spuścili z tonu, co z pewnością nie podobało się szkoleniowcowi Kloppowi. Taka bierność w ofensywie mogła się zemścić na triumfatorze Ligi Mistrzów 2018/2019, ale nieskuteczny był Shaun Whalley, który zmarnował dwie dobre okazje do strzelenia gola. Ostatecznie wynik przed przerwą już nie uległ zmianie.

Po po starcie drugiej połowy zawodów kuriozalną bramkę samobójczą zdobył Donald Love, który nie będąc atakowanym przez żadnego z przeciwników trafił do siatki.

Taki obrót spraw nie podłamał III-ligowca, który ambitnie atakował i dopiął swego w 65. minucie. Wtedy to rzut karny podyktowany za faul Yassera Larouci'ego wykorzystał Jason Cummings.

Dziesięć minut później stadion New Meadow w Shrewsbury eksplodował, bo gospodarze sensacyjnie doprowadzili do remisu. Piłkę spod własnej bramki wybił O'Leary. Futbolówka dotarła do Cummingsa, który ograł Dejana Lovrena i pewnym uderzeniem skompletował dublet.

Juergen Klopp chcąc uniknąć powtórki meczu posłał do boju swoich asów, czyli Mohameda Salaha i Roberto Firmino, ale na nic się to zdało. W końcowym rozrachunku batalia zakończyła się remisem 2:2 i Shrewsbury Town będzie miało okazję zaprezentować się na Anfield.

Puchar Anglii, 1/16 finału:

Shrewsbury Town - Liverpool FC 2:2 (0:1)
0:1 - Curtis Jones 15'
0:2 - Donald Love 46' (sam.)
1:2 - Jason Cummings 65' (k.)
2:2 - Jason Cummings 75'

Shrewsbury Town: Max O'Leary - Donald Love, Ro-Shaun Williams, Ethan Ebanks-Landell, Aaron Pierre, Scott Golbourne - Oliver Norburn (27' Dave Edwards), Sean Goss, Josh Laurent - Shaun Whalley (85' Dan Udoh), Callum Lang (60' Jason Cummings).

Liverpool FC: Adrian - Neco Williams, Joel Matip (80' Mohamed Salah), Dejan Lovren, Yasser Larouci - Pedro Chirivella, Fabinho, Curtis Jones - Takumi Minamino (85' Roberto Firmino), Divock Origi, Harvey Elliott (71' Alex Oxlade-Chamberlain).

Żółta kartka: Yasser Larouci (Liverpool FC).

Sędziował: Simon Hooper.

-> Puchar Anglii. Hull City - Chelsea FC. Zobacz, jak Kamil Grosicki trafił The Blues (wideo)

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Liverpool FC zdobędzie Puchar Anglii 2019/2020?