Sparingi. Trzy gole i zwycięstwo ŁKS-u w Turcji

To była przedostatnia próba przed wznowieniem rundy wiosennej. Piłkarze ŁKS-u Łódź, którzy przebywają na zgrupowaniu w Turcji, pokonali w sparingu serbski Napredak Krusevac 3:0.

Krzysztof Sędzicki
piłkarze ŁKS-u Łódź na treningu w Turcji Facebook / ŁKS Łódź / Na zdjęciu: piłkarze ŁKS-u Łódź na treningu w Turcji
Było to piąte spotkanie kontrolne, które rozegrał beniaminek PKO Ekstraklasy podczas obozu w Turcji. Tym razem jego rywalem był dziesiąty zespół serbskiej ekstraklasy, FK Napredak Krusevac. Tym razem trener Kazimierz Moskal postanowił sprawdzić m.in. jak spisze się duet nowo pozyskanych środkowych obrońców, a więc Maciej Dąbrowski i Carlos Moros Gracia.

W pierwszej połowie ełkaesiacy zdołali wpakować piłkę do bramki rywala, ale sędzia uznał, że uderzający Adam Ratajczyk w momencie, gdy dostał podanie od rywala, znajdował się na pozycji spalonej i trafienia nie uznał. W ciągu pierwszych 45 minut gole nie padły.

Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Już pięć minut po wznowieniu gry Samuel Corral wykorzystał błąd obrońców Napredaku i uderzeniem z kilku metrów pokonał bramkarza rywali. Z kolei w 73. minucie dośrodkowanie Jana Grzesika na bramkę zamienił Maciej Wolski.

Na dziesięć minut przed końcem znów piłka znalazła się w siatce drużyny z Serbii, ale po raz kolejny chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę. Podawał Pirulo, a zbyt szybko obrońcom urwał się Jakub Wróbel. Jednak na kilkadziesiąt sekund przed końcem sparingu Hiszpan znalazł się w jeszcze jednej sytuacji i tym razem efektowną podcinką zdobył gola numer trzy.

- Na pewno mamy satysfakcję, że udało się wygrać zachowując czyste konto. Zwycięstwo zwycięstwem, ale mnie, jako trenerowi bramkarzy, zależy na tym, żeby schodzić z boiska bez straconych bramek i tak tym razem było. Nawet jeśli są głosy, że to sparing i nie przywiązuje się wagi do wyników, to według mnie każdy wychodzi na boisko, żeby wygrać - mówił w rozmowie z ŁKS TV po meczu trener bramkarzy Jacek Janowski.

W piątek czeka łodzian ostatnia gra kontrolna w Turcji. Tym razem ich rywalem będzie Proleter Nowy Sad. Dzień później zespół uda się w podróż powrotną do Łodzi.

ŁKS Łódź - Napredak Krusevac 3:0 (0:0)
1:0 - Samuel Corral 50'
2:0 - Maciej Wolski 73'
3:0 - Pirulo 89'

ŁKS: Arkadiusz Malarz (61' Dominik Budzyński) - Artur Bogusz (61' Jan Grzesik), Carlos Moros Gracia (61' Jan Sobociński), Maciej Dąbrowski, Tadej Vidmajer - Maciej Wolski (74' Pirulo), Dragoljub Srnić (61' Michał Trąbka), Łukasz Piątek, Ricardo Guima (74' Dani Ramirez), Adam Ratajczyk (61' Przemysław Sajdak) - Samuel Corral (74' Jakub Wróbel).

Napredak: (skład wyjściowy) Marko Kordić - Milan Spremo, Milan Obradović, Uros Rasković, Mitar Cuković, Milos Ożegović, Miroslav Bjelos, Regis Baha, Aleksandar Desancić, Milos Mijić, Andrej Ilić

Czy ŁKS wygra też ostatni sparing w Turcji?