PKO Ekstraklasa. Sparing. Kolejne zwycięstwo Piasta Gliwice

Bardzo dobrze radzi sobie Piast Gliwice w meczach sparingowych podczas zimowych przygotowań. Mistrzowie Polski tym razem pokonali 2:0 białoruski Szachtior Soligorsk, a dublet ustrzelił Jorge Felix.

Sebastian Kordek
radość piłkarzy Piasta Gliwice po strzelonym golu Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: radość piłkarzy Piasta Gliwice po strzelonym golu
Do powrotu PKO Ekstraklasy pozostaje coraz mniej czasu, a wyniki osiągane przez Piasta Gliwice mogą napawać niebiesko-czerwonych optymizmem. W czwartym sparingu podczas zimowych przygotowań mistrzowie Polski odnieśli trzecie zwycięstwo. Tym razem ograli 2:0 białoruski Szachtior Soligorsk, który w swojej lidze zajmuje trzecią lokatę.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył Jorge Felix. Gliwiczanie wykonywali rzut rożny, a sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika Szachtioru i podyktował rzut karny dla Piasta. Hiszpan okazał się bardzo pewnym wykonawcą "jedenastki" i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Najskuteczniejszy strzelec mistrzów Polski w tym sezonie jeszcze przed przerwą podwyższył na 2:0 i ustalił wynik mecz. Po składnej i szybkiej akcji całego zespołu Hiszpan wpadł w pole karne i ładną "podcinką" pokonał Aleksandra Gutora.

Sparing z Białorusinami był dla Piasta trzecim podczas zgrupowania w Turcji. Wcześniej gliwiczanie zremisowali 0:0 z ukraińską Zorią Ługańsk oraz pokonali 2:0 Ludogorec Razgrad (CZYTAJ WIĘCEJ). Z kolei przed wylotem do Turcji mistrzowie Polski pokonali 2:1 GKS 1962 Jastrzębie.

W zespole z Białorusi wystąpił znany z gry w Ruchu Chorzów i Widzewie Łódź Eduards Visnakovs.

Kolejny mecz podopieczni Waldemara Fornalika rozegrają ze słoweńskim NK Celje.

Piast Gliwice - Szachtior Soligorsk 2:0 (2:0)
1:0 - Jorge Felix 25' (k.)
2:0 - Jorge Felix 34'

Skład Piasta Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun (46' Jakub Holubek), Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Jorge Felix (72' Tiago Alves), Tom Hateley, Tomas Huk (72' Piotr Malarczyk), Sebastian Milewski - Patryk Tuszyński (46' Gerard Badia (67' Martin Konczkowski)), Piotr Parzyszek (76' Karol Stanek).