PKO Ekstraklasa. Sparing. Piast Gliwice lepszy od uczestnika Ligi Europy

Bardzo dobrze rozpoczął tureckie zgrupowanie Piast Gliwice. W swoim pierwszym sparingu mistrzowie Polski pokonali 2:0 bułgarski Ludogorec Razgrad.

Sebastian Kordek
radość piłkarzy Piasta Gliwice po strzelonym golu Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: radość piłkarzy Piasta Gliwice po strzelonym golu
Za niespodziankę można uznać zwycięstwo Piasta Gliwice nad Ludogorecem Razgrad. Mistrzowie Polski nie byli faworytem starcia z liderem bułgarskiej Ekstraklasy i zespołem, który wyszedł z grupy Ligi Europy. Mimo tego gliwiczanie zaprezentowali dobry futbol i zwyciężyli 2:0. Obie bramki padły jeszcze przed przerwą.

Pierwsza z nich już w 12. minucie. Uros Korun zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy rywala i zatrzepotała w siatce. Tuż przed przerwą trafił natomiast Piotr Parzyszek. Mikkel Kirkeskov dokładnie odnalazł podaniem swojego kolegę, który strzałem bez przyjęcia ustalił wynik meczu na 2:0 dla mistrzów Polski.

Bułgarzy też mieli swoje okazje, ale nie potrafili zamienić ich na bramki. Po próbie Serkana Yuseina bardzo dobrze interweniował Frantisek Plach, a strzał Dana Bitona obił słupek. Tym samym niebiesko-czerwoni od zwycięstwa rozpoczęli zgrupowanie w tureckiej Larze.

W zespole Ludogoreca 45 minut rozegrał Jakub Świerczok. Polski napastnik w przeszłości był zawodnikiem Piasta Gliwice. Przypomnijmy też, że dla Bułgarów było to drugie spotkanie z polskim zespołem. Wcześniej zespół Świerczoka pokonał 2:0 Wisłę Płock, a sam piłkarz zdobył jednego gola. Z kolei mistrzowie Polski już w sobotę zagrają kolejny sparing. Tym razem zmierzą się z ukraińską Zorią Ługańsk.

Piast Gliwice - Ludogorec Razgrad 2:0 (2:0)
1:0 - Uros Korun 12'
2:0 - Piotr Parzyszek 42'

Skład Piasta Gliwice (I połowa): Frantisek Plach - Tomasz Mokwa, Jakub Czerwiński, Uros Korun, Mikkel Kirkeskov - Sebastian Milewski, Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Jorge Felix - Piotr Parzyszek, Patryk Tuszyński. II połowa: Jakub Szmatuła - Bartosz Rymaniak, Piotr Malarczyk, Jakub Czerwiński (66' Uros Korun), Jakub Holubek - Tomasz Mokwa, Patryk Sokołowski, Tomas Huk, Jorge Felix (76' Remigiusz Borkała) - Patryk Tuszyński (76' Karol Stanek), Dominik Steczyk.